'Yapabilirsin' belgeseli ilk kez seyirciyle buluştu
 Ceyhun Diribaş

“Yapabilirsin” belgeseli ilk kez seyirciyle buluştu

“Yapabilirsin” belgeseli ilk kez seyirciyle buluştu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Medicana Kadıköy Hastanesi’nin sponsorluğunda düzenlenen “Yapabilirsin” belgeselinin ilk halk gösterimi, yüzlerce İstanbullunun katılımıyla gerçekleşti. Belgeselin yönetmeni gazeteci-yazar Tuluhan Tekelioğlu; “Bu belgeselde cesur kadınların hikayelerine odaklandık. Amacımız, aynı cesareti herkese bulaştırmak” dedi. Etkinlikte, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Haftası’na dikkat çekildi.

Medicana Kadıköy Hastanesi, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Haftası’nda anlamlı bir etkinliğe ev sahipliği yaptı. Gazeteci-yazar Tuluhan Tekelioğlu’nun, Türkiye’nin dört bir yanından dokuz kadının ilham, umut ve cesaret dolu öykülerini anlatan “Yapabilirsin” adlı belgeseli, Caddebostan Kültür Merkezi’nde İstanbullularla buluştu. Ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinliğe yüzlerce kişi katıldı. Etkinlik sonrasında Tekelioğlu, kitaplarını imzalayarak okurları ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kurtuluş Okutan Medicana

CESUR, GÜÇLÜ VE ÜRETKEN KADINLARIN HİKÂYELERİ…

Medicana Sağlık Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Kurtuluş Okutan, etkinlik öncesi yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “Değerli gazeteci-yazar Tuluhan Tekelioğlu’nun hazırladığı, kendi hayatının iplerini eline almış cesur, güçlü ve üretken kadınların hikâyelerini konu alan ‘Yapabilirsin’ belgeselini böyle anlamlı bir günde sizlerle buluşturmak, bu gösterimi çok daha anlamlı kılıyor. Medicana Sağlık Grubu olarak bu özel gösterime ev sahipliği yapmaktan büyük gurur duyuyoruz.”

KADINLAR İSTERSE HER ŞEYİ YAPABİLİR…

“Yapabilirsin” belgeselinin gösteriminin ardından bir konuşma yapan Tuluhan Tekelioğlu ise; “Bu belgeselde dokuz cesur kadının ilham veren öykülerini anlattık. Amacımız, aynı cesareti tüm kadınlara bulaştırmak. İçinizdeki cesarete sarıldığınızda neler yapabileceğinizi göstermek çok anlamlı. Kadınlar öncelikle kendi insani haklarının ve güçlerinin farkına varmalılar. Kadınlar isterse her şeyi yapabilir. Umarım bu filmi daha birçok yerde insanlarla buluşturabiliriz” şeklinde konuştu.

Tuluhan Tekelioğlu Yapabilirsin

KADINA ŞİDDET, BİR TÜRKİYE GERÇEĞİ…

Avukat Dr. Gülsüm Kav da Kadıköy Life’a yaptığı özel açıklamada “Kadına şiddet bir Türkiye gerçeği maalesef. Telefonunun şifresi yüzünden öldürülen kadın var ülkemizde. Yaptıklarımızla yargıda birtakım değişikliklere sebep olduk, şu an gündemde olan birçok cinayet davasında indirimleri kaldırttık. Bize başvuran kadınlara elimizden geldiğinde yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Ayten Akçay, Ceylan Kıstak, Özlem Bilgili, Tuluhan Tekelioğlu, Kurtuluş Okutan, Dr. Gülsüm Kav, Gül Uğurlu…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir