Sedef Turan

Yaşı küçük, ünü büyük bir piyanist; Kaan Baysal

Yaşı küçük, ünü büyük bir piyanist; Kaan Baysal
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Life Dergisi’nin sanatsever okurlarının da başarılarını takip ettiği Kaan Baysal, geçtiğimiz hafta sonu Arsu Sahne’nin (Fenerbahçe) sıcacık ortamında bir resital verdi. Kalabalık salonlarda, bitmeyen alkışlarla Anadolu Üniversitesi Senfoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası ve İzmir Devlet Senfoni Orkestrası ile sahnede izlediğimiz Kaan’ı yakından görmek, nefesimizi tutarak dinlemek bambaşka bir deneyimdi. Genç sanatçı Beethoven, Lizst ve bis parçası olarak Mozart’ın eserlerini çaldı.

Arsu Sahne’nin Bahar Konserleri dizisinde gelenek haline geldiği gibi resital sonrasında yapılan samimi söyleşi sayesinde, sanatçımızı daha yakından tanıma imkanı bulduk. Kaan Baysal’ın hocası ünlü piyanist Toros Can da izleyiciler arasındaydı. Kaan’a ilk soru 11 yaşındaki keman öğrencisi Deniz’den geldi; “Bu kadar çok notayı nasıl aklında tutabiliyorsun?”

Kaan Baysal

TÜRKİYE’Yİ BAŞARIYLA TEMSİL EDİYOR…

Piyanoda olduğu gibi okulunda da çok başarılı olduğunu öğrendiğimiz genç yetenek, Haziran ayında Bad Kissingen’de düzenlenecek olan festivale davetli olduğunu, vereceği resitalle ülkemizin adını bir kez daha duyuracağını söyledi. Doktor anne-babanın oğlu Kaan; nezaketi, olgunluğu ve sempatik tavırlarıyla izleyicileri kendine hayran bıraktı.

ADINI DUYMAYAN KALMADI…

10 Mayıs 2003 doğumlu Kaan Baysal’ın adını ilk kez  2014 yılında, İstanbul Müzik Festivali “Festival Genç Solistini Arıyor” projesinin seçmelerinde birinci olduğunda duymuştuk. Aynı yıl Türkiye’nin genç yeteneği olarak Zorlu PSM’nin 2 bin 190 kişi kapasiteli salonunda dünyaca ünlü piyanist Langlang ile aynı sahneyi paylaştığında, klasik müzik tutkunu olup da Kaan’ın adını duymayan kalmamıştı.

GENÇ YAŞINDA MARKA ELÇİSİ OLDU…

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı Özel 125. Yıl Ortaöğretim Okulu’nda 8. sınıfa devam etmekte olan Kaan, bu yıl girdiği TEOG sınavına rağmen piyano çalışmalarını azimle sürdürüyor. İstanbul Üniversitesi Yarı Zamanlı Piyano Programı orta devre dördüncü sınıfını 13 yaşında sınıf atlayarak tamamlayarak, bu kurumda yüksek devreye geçmeye hak kazanan en genç öğrencilerden biri oldu. Allianz Türkiye’nin marka elçisi olan Kaan Baysal’ın müzik eğitimi, bu firma tarafından destekleniyor.

Doktor anne-babanın oğlu Kaan Baysal; nezaketi, olgunluğu ve sempatik tavırlarıyla izleyicileri kendine hayran bıraktı…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir