Yat'e Creative Studio, Moda'da sanatseverleri bekliyor
 Deniz İhsan Taşdelen

Yat’e Creative Studio, Moda’da sanatseverleri bekliyor

Yat’e Creative Studio, Moda’da sanatseverleri bekliyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

30 yılı aşkın süredir aktif bir şekilde sanat hayatını sürdüren seramik sanatçısı Hülya Çeltikçi, Kadıköy Moda’da Şevki Bey Sokak’ta yer alan yeni atölyesini sanatseverlerin hizmetine soktu. Daha önce beş yıldızlı oteller, Kapalıçarşı ve devlet üniversitelerinde gerçekleşen birçok projede yer alan sanatçının kendi ürünlerinin sergilenip satışının gerçekleşeceği yeni mekân, aynı zamanda kolektif bir çalışma alanı olarak da özellikle sanatçıların kullanımına açık olacak.

“Kolektif bir atölye gibi burası; Yat’e Creative Studio. Yat’e çamur demek. Aktif olarak 30 yıldır çamurla uğraştığım için en güzel isim bu olacaktır diye düşündüm. Ne kadar savaşabilirim bilmiyorum ama, kollarım ve enerjim yettiği sürece çamur ve seramik yapmak niyetindeyim. Bugün buradayız. Umarım uzun süre Kadıköy’de kalırız” diyen sanatçı, Kadıköy Life Dergisi’ne yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

hülya çeltikçi

HEM SHOWROOM HEM ATÖLYE…

“Atölyem karşı taraftaydı. Ben zaten Kadıköylüyüm, burada oturuyorum. Eve yakın olsun, yolda harcadığımız zamanı sanata ayıralım diye bir buçuk senedir yaklaşık bu lokasyonda yer arıyordum. Biraz uzun sürdü hedefe ulaşmak ama, şu anda hem showroom hem atölye bir arada oldu.

Hülya Çeltikçi

KADIKÖY’DE SANATSAL FAALİYETLERİMİZLE BİZ DE VARIZ…

Kadıköy’de artık sanatsal faaliyetlerimizle biz de varız. Bunu eşimizle, dostumuzla, komşularımızla, çevredeki herkesle paylaşmak istedik. Dışarıdan hiçbir ürün yok. İçerideki bütün ürünler tamamen bana ait. Hepsi elde yapılmış. Özellikle bunun altını çiziyorum. Fırının dışında hiçbir makine yok. Fırını da teknik olarak pişirmek için kullanıyoruz. İnsanlarımız eşine dostuna hediye alırken kişiye özel, özgün bir şey alsın, bunu hedefliyoruz. Biraz daha kupon, birkaç tane üretilmiş ve kişiye özel olmalı. Bunun için bir oluşum içindeyiz.

GENÇ BİR EKİBİ YANIMDA BULUNDURMAK İSTİYORUM…

Gençlerle bir arada çalışıyorum. Birazcık da gençlere yol açmak demeyeyim de, naçizane onların vizyonları çok daha geniş, onlardan vizyon almak için genç bir ekibi yanımda bulundurmak istiyorum. Onlarla yola devam etmek istiyorum. Ben tecrübelerimle onlara birazcık yol göstereyim, onlar da vizyonlarıyla beni geliştirsinler istiyorum.”

Hülya Çeltikçi

Seramik sanatçısı Hülya Çeltikçi’nin “Yat’e Creative Studio” adlı sanat atölyesi, Kadıköy Moda’da Şevki Bey Sokak’ta hizmete girdi. Kadıköylüler açılışa yoğun ilgi gösterdi…

Yat'e Creative Studio

Hülya Çeltikçi

Hülya Çeltikçi

Hülya Çeltikçi

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir