Yeni yılın ilk sergisi Esat Acet Nuhoğlu'ndan
 Kadir Toprakkaya

Yeni yılın ilk sergisi Esat Acet Nuhoğlu’ndan

Yeni yılın ilk sergisi Esat Acet Nuhoğlu’ndan
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yeni yılın ilk resim sergisi, Esat Acet Nuhoğlu tarafından Büyük Kulüp’te ziyarete açıldı. Ressam Nuhoğlu, sanatseverler ile buluşan 50. kişisel sergisinin başlangıcı için hem yılbaşı hem de doğum günü olan 1 Ocak tarihini seçti.

Çok sayıda davetlinin katıldığı ve 14 Ocak 2018 tarihine kadar açık kalacak sergide, tamamı at figürlerinden oluşan “Özgürlüğe Hasret” konulu yağlı boya eserler yer alıyor. Esat Acet Nuhoğlu’nun çalışmaları ve sanatı hakkında ayrıntılı bilgi, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yayınlanacak.

ESAT ACET NUHOĞLU HAKKINDA…

Esat Acet Nuhoğlu, 1968 tarihinde Ordu’da doğdu. İlkokul yıllarında başlayan resim sergisi, lise yıllarında tutku haline geldi. Kendini geliştirmek için ressam Nuri Salı, ressam Cenk Salı, ressam Dr. A. Yaşar Serin’den dersler aldı. 1986 yılında ilk sergisini Muğla Marmaris’te açtı. 1989 yılında astsubay oldu, bir taraftan da çok sevdiği resme devam etti. 2002 yılında Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Resim Bölümü’nden mezun olan öğrencilere tez konusu oldu, hayatı ve eserleri literatüre geçti.

RESİM SANATINI SEVDİRMEK ADINA…

30 yılı aşkın çalışmalarının teması kaybolmakta olan tarihi miraslarımız, sokaklarımız, doğamız, nesli tükenmekte olan canlılarımız ve özellikle atlardır. Bugüne kadar 49 kişisel sergi açtı, 50 karma sergiye katıldı, 18 kişisel sergisinin tüm gelirini yardıma muhtaç kimsesiz çocuklar, Mehmetçik Vakfı, Türk Hava Kurumu ve şehit ailelerine bağışladı. Maddi gelirden ziyade resim sanatını sevdirmek adına çok özveride bulundu, ücretsiz kurslar vermeye devam etmekte. Eserlerinin çoğu yurt dışında, özel koleksiyonlarda ve müzelerde yer almakta. 300 eseri kartpostal olarak basıldı, Türk Ressamlar Ansiklopedisi’nde yer aldı. Evli ve iki çocuk babası olan Esat Acet Nuhoğlu, 2013 yılında Türk Silahlı Kuvvetleri’nden emekli oldu. Resim çalışmalarına kendi atölyesinde devam etmekte.

Esat Acet Nuhoğlu

Sergiye, Kadıköy Life Dergisi adına Yayıın Kurulu Başkanı Kadir Toprakkaya da katıldı. Esat Acet Nuhoğlu ve ailesiyle hatıra fotoğrafı çektiren Toprakkaya; “Sanatçımızın çalışmaları için söylenecek tek söz var: Olağanüstü” dedi. Kaan Acet Nuhoğlu, Kadir Toprakkaya, Esat Acet Nuhoğlu, Gülşen Nuhoğlu ve Tuğçe Nuhoğlu…

Esat Acet Nuhoğlu’nun sergi açılışına katılanlar arasında Adnan Şensivas da yer aldı. Büyük Kulüp üyelerinden işadamı Şensivas’ın, serginin açılması için sanatçıyı teşvik eden ve yoğun çaba harcayan isimler arasında olduğu bilgisi verildi. Koleksiyonunda sanatçıya ait 6 adet tablosu bulnan Adnan Şensivas, açılış kokteylinde dotları Seyhan İplik, Dursun Yılmaz Karaosmanoğlu ve Zeki Büyükbaş’ı da sanatçı ve eserleriyle tanıştırdı…

Esat Acet Nuhoğlu

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir