Yunan Adaları bu yıl da vizesiz gezilebilecek!
 Haber Merkezi

Yunan Adaları bu yıl da vizesiz gezilebilecek!

Yunan Adaları bu yıl da vizesiz gezilebilecek!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Vizesiz Yunan Adaları ile geçen yıl iki milyondan fazla Türk vatandaşı, Yunanistan’ın birbirinden güzel adalarına akın etmişti. Özellikle bayram tatillerinin yaz dönemine denk gelmesi ve Yunanistan’daki ekonomik sıkıntılar nedeniyle ülkede uygun fiyata tatil yapılıyor oluşu Türk vatandaşlarını cezbetmişti. Bu yıl da Yunan Adaları vizesiz olacak.

Santorini, Mykonos, Rodos, Girit, Samos ve daha onlarcasını, ister gemi turları ile ister kendi imkanlarınızla vizesiz gezebileceksiniz. Birbirinden güzel mezelerin, salataların ve sayısız yiyecek içeceğin en tazesini bulabileceğiniz Yunan Adaları’nda denizin, uçsuz bucaksız manzaraların ve ekonomik tatilin de tadını çıkaracaksınız. 2017 yazında yalnızca 1 ay vizesiz olan bazı Yunan Adaları, 2018’de yaz boyunca vizesiz olarak gezilebilecek.

MUTLAKA GÖRMENİZ GEREKEN YUNAN ADALARI…

Peki, Yunan Adaları’na daha önce hiç gitmediyseniz hangisinden başlayacaksınız? Elbette en popüler olanları, mavi beyaz mimarileriyle ünlü Santorini, eğlenceleri ve içecekleriyle ünlü Mykonos’un yanı sıra Türkiye’ye en yakın Yunan Adaları’ndan biri olan Samos (diğer adıyla Sisam), On İki Adalar’ın başkenti Rodos, Bodrum’un hemen karşısında ve çok kolay ulaşabileceğiniz İstanköy, kapı vizesi alarak girebileceğiniz Sakız Adası, Afrodit’in keşfedildiği ada olarak bilinen Milos, İyon Denizi’nin en yeşil adası olan Korfu, Ege’nin kalbinde bulunan Siros, Santorini ile Naksos arasında olan İos, turkuaz denizine ve beyaz kumsallarına hayran olacağınız Zakintos, mutlaka görmeniz gereken Yunan Adaları‘ndan en ünlü ve önemlileri oluyor.

Ayrıca son yıllarda çok popüler olan Thassos Adası (Taşöz) da yine görmeden dönmemeniz gereken yerlerden. 2017 yazında ve bayram tatillerinde hemen herkesin uğradığı bir tatil adası olan Thassos’un turkuaz renkte denizi ve eşi benzeri olmayan beach kulüpleri ile yaz tatilinizin bitmesini hiç istemeyebilirsiniz.

Vizesiz Yunan Adaları

Bunu paylaş:
  • 28
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir