Zeynep Kamil Hastanesi yenilenecek...
 Kadir Toprakkaya

Zeynep Kamil Hastanesi yenilenecek…

Zeynep Kamil Hastanesi yenilenecek…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul’da 1862′de kurulan, birçok ailenin anılarında önemli bir yeri olan, yeni yaşamların başladığı Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bu yılsonunda başlayacak çalışmalarla yeni bir çehreye kavuşacak.

Hastane Yöneticisi Uzman Dr. Mustafa Eroğlu, 1862 yılında yapılan hastaneye son olarak 1962′de bir binanın eklendiğini hatırlattı. O günden bu yana hastanede herhangi bir değişiklik yapılmadığını belirten Eroğlu, şu açıklamalarda bulundu:

“20 yıldır büyük hayal olan hastaneyi yenileme ve güçlendirme işi, yani renovasyon çalışmaları yılsonu başlayacak. Renovasyon çalışmalarında hastanemiz tamamen yenilenecek. Proje şu an ihale aşamasında… Bu süreçte Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İstanbul Anadolu Kuzey Hamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şuayip Birinci ve Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara’nın büyük destek ve katkıları bulunmaktadır.”

ÇALIŞAN-HASTA MAĞDURİYETİNİN ÖNÜNE GEÇİLECEK…

Mustafa Eroğlu, ihale aşamasından sonra hiç vakit kaybetmeden yılsonuna kadar projeyi hayata geçirmek için çalışmalara başlayacaklarını kaydetti. Renovasyonu kısım kısım yapacaklarını ve bu sayede çalışan-hasta mağduriyetinin önüne geçeceklerini aktaran Eroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

ÇALIŞMALAR 4 YIL SÜRECEK…

“Çalışmalar yaklaşık 4 yıl sürecek ve hastane hiçbir şekilde başka yere taşınmayacak. Hastanemiz, bütünleşmiş olduğu semtinde hizmet vermeye devam edecek. Renovasyondan sonra hastanemizde tek kişi veya 2 kişilik süit odalar olacak. Odalarda buzdolabı, televizyon, banyo ve tuvalet gibi hastanın rahat bir şekilde ihtiyaçlarını giderebileceği araç ve gereçler de bulunacak.

PROJENİN MALİYETİ 40 MİLYON AVRO…

Proje sonunda günümüzün standartlarını en iyi şekilde yakalayacağız. Hastanemizin tarihi kısmı da yenilenecek. Dünya Bankası’nın hastane için ayırdığı yaklaşık 20 milyon avroluk bütçe var. Çalışmaların yaklaşık 40 milyon avroya kadar maliyeti olacak. Biz, renovasyonu en iyi şekilde yapacağımıza inanıyoruz.”

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir