Zühtüpaşa İlkokulu öğrencilerinden 'Işıkla Çiziyorum' sergisi
 Pınar Baltacı

Zühtüpaşa İlkokulu öğrencilerinden “Işıkla Çiziyorum” sergisi

Zühtüpaşa İlkokulu öğrencilerinden “Işıkla Çiziyorum” sergisi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün “Öncü Kadıköy’de Önceliğimiz Öğrencilerimiz” projesi kapsamında, Zühtüpaşa İlkokulu 1-B Sınıfı öğrencileri tarafından “O An” konulu “Işıkla Çiziyorum” fotoğraf sergisi düzenlendi. Sınıf Öğretmeni M. Tuba Büdüş önderliğinde gerçekleşen serginin açılışına Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da katıldı. Sergide doğa ve hayvan teması işlenirken, tüm fotoğraflar hiçbir veli ve öğretmen müdahalesi olmadan sadece çocuklar tarafından çekildi.

Zühtüpaşa İlkokulu

“ÇOCUKLARIMIZ ÇOK YETENEKLİ”

Açılışta kurdele kesen ve çocuklarla tek tek ilgilenen Başkan Nuhoğlu; “Sergiye baktığımda tüm çocuklarımızın çok yetenekli olduğunu görüyorum. Böyle yetenekli çocuklarımızın önünü açmamız gerekiyor. ‘Öncü Kadıköy’de Önceliğimiz Öğrencilerimiz’ projesi kapsamında hayata geçirilen sergiye katılan velilerimize, çocuklarımıza ve sergiye önderlik eden öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz. Kadıköy adına hayırlı olsun” dedi.

Zühtüpaşa ilkokulu

“TÜM FOTOĞRAFLAR ÇOCUKLARIN BAKIŞ AÇISIYLA ORTAYA ÇIKTI”

Serginin düzenlenmesine önderlik eden Zühtüpaşa İlkokulu 1-B Sınıf Öğretmeni M. Tuba Büdüş ise doğaya ve hayvanlara çok önem veren bir sınıf olduklarını dile getirerek, sergiye dair yaptığı açıklamada Kadıköy Life Dergisi’ne şunları söyledi: “Sergi kapsamında iki tema belirledik. Biri hayvan, diğeri ise doğa. Çocuklarımız, velilerin hiçbir müdahalesi olmadan fotoğraf makineleri ile doğayı fotoğrafladılar. Tüm fotoğraflar, onların bakış açısıyla ortaya çıktı. Yıl sonunda bir dergi çıkararak, çocuklarımızın burada sergilenen fotoğraflarına orada da yer vereceğiz. Serginin gerçekleşmesine katkı sağlayan velilerimize ve okul yönetimimize teşekkür ediyorum.”

 

 

Bunu paylaş:
  • 58
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir