Kadir Toprakkaya

“Sanatın Ustaları” konuğumuz oldu…

“Sanatın Ustaları” konuğumuz oldu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Life Dergisi olarak, “Sanatın Ustaları” kabul edilen önemli isimleri Kadıköy’e konuk ettik. Fenerbahçe Khalkedon’da ağırladığımız konuklara; Doğuş Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Nazan Erkmen, Kentbilimci Profesör Ahmet Vefik Alp, Tasarım Parkı Kurucusu Nursema Öztürk, Mimar Mustafa Öztürk ve Grafik Sanatçısı-Ressam Aydın Erkmen eşlik etti.

“TÜRKİYE’DE SANATSAL ANLAMDA BÜYÜK GELİŞMELER VAR…”

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin konuğu olarak ülkemizde bulunan Belgrad Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Profesör Zoran Bulajic ile aynı fakültenin Heykel Bölümü Başkanı Profesör Goran Cpajak, Sahne Kostüm Bölümü Başkanı Profesör Lijiljana Petrovic ve Görsel Sanatlar Bölümü Öğretim Üyesi Doçent Aleksandar Kostic’den oluşan grup, davetimiz üzerine 24 Ekim akşamı Kadıköy’e geldi.

“TÜRKİYE,  BİZE ÇOK SICAK GELEN BİR ÜLKE…”

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyeleri’nden Doçent Osman Arayıcı’nın önderlik ettiği buluşmada, sanatın ustaları kabul edilen isimlerin ortak görüşü,  Türkiye’de sanatsal anlamda büyük gelişmelerin olduğu yönündeydi. Özellikle 2000′li yıllardan sonra büyük bir sıçrama yapan Türk sanatçıların ülke dışında da isimlerinden söz ettirmeyi başardıklarını dile getiren konuklar, “Türkiye, bize çok sıcak gelen bir ülke… Burada bulunmaktan huzur duyuyoruz” dediler.

Fenerbahçe Khalkedon’un yenilen salonunda gerçekleşen buluşmada, aynı zamanda köşeyazarımız da olan Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp’in Dünya Mimarlar Birliği tarafından birincilik ödülü kazanan Taksim Cumhuriyet Cami ve Dinler Müzesi Projesi’nin kapak konusu yapıldığı Kadıköy Life Dergisi de incelendi…

Bir başka davet için Khalkedon’da bulunan Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Hulusi Özocak  da konuklara  “Hoşgeldiniz” diyerek,  hatıra fotoğrafında yerini aldı…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir