“Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır!..”
 Kadir Toprakkaya

“Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır!..”

“Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır!..”
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

24 Kasım Öğretmenler Günü, Anadolu Yakası genelinde çeşitli etkinliklerle kutlandı. Geniş katılımlı törenlerden biri de Kadıköy’de gerçekleştirildi.

Resmi etkinlik programı, Kadıköy protokolünün ilgi gösterdiği katılımla Özel Irmak Okulları’nda yapıldı. Başöğretmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün saygıyla anıldığı etkinliklerde, öğretmenlerin duygu dolu ve heyecanlı anları Kadıköy LIFE objektiflerine yansıdı.

Kutlama programı, sabah saatlerinde Kadıköy İskele Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun gerçekleşmesi ile başladı. Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, etkinliğe katılım gösteren tüm öğretmenleri tek tek kutladı. Çelenk töreninin ardından program, Özel Irmak Okulları’nda devam etti.

ÖZEL IRMAK OKULLARI, ÖĞRETMENLERİ TEK ÇATI ALTINDA TOPLADI…

Kadıköy protokolünün yanı sıra ilçede bulunan tüm eğitim kurumlarının temsilcileri, Özel Irmak Okulları’nda düzenlenen resmi törende bir araya geldi. Etkinliğe Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, Özel Irmak Okulları Kurucu Temsilcisi Ülkü Arıoğlu Irmak, Özel Irmak Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Bektaş, yine okulun Genel Müdürü Meral Bilgin ve Ortaokul – İlkokul Müdürü Nazan Fettahoğlu, ilçe birim müdürleri ve birçok veli ile öğrenci katılım gösterdi. Etkinlikte, günün anlam ve önemine yönelik bir sergi de açıldı. “Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır” diyen veliler, öğretmenleri tebrik etti.

AVNİ AKYOL GÜZEL SANATLAR LİSESİ KOROSU BÜYÜLEDİ…

Öğretmenler, “meyvelerimiz, geleceğimiz” olarak nitelendirdikleri Kadıköy Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi Korosu’nun performansını ilgiyle izledi. Henüz lise döneminde olmalarına rağmen usta sanatçılara taş çıkartan gençlerin başarısı, katılımcıların da dikkatini çekti.

“FİKRET ANNE”DEN FERŞAT AYAR’A ANLAMLI HEDİYE…

Cumhuriyet ile yaşıt, 90 yaşındaki emekli öğretmen Fatma Fikret Arslanerer, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar’a kendi kitaplarını hediye etti. Ayar, hediyelerinden ve sıcak yaklaşımından ötürü teşekkür ederek, 90 yaşındaki asırlık çınar ile yakından ilgilendi.

BİROL KURUBAL DUYGULANDIRDI…

Günün anlam ve önemine yönelik mesaj veren Kadıköy Kaymakamı Birol Kurubal, öğretmenlerine yönelik anılarını anlattığında salonda duygu dolu anlar yaşandı. Kurubal, şunları dile getirdi:

“Öğretmen Lisesi mezunuyum, 6 yıl okudum. Öğretmen değilim, ama öğretmenliğin ne olduğunu iyi hissedebiliyorum. 12 yaşında ortaokulu bitirip, Öğretmen Lisesi dönemim başladı. Gece karanlıkta yatakhaneleri gezip, üzerini açan öğrencilerin üstünü örten öğretmenler bizleri yetiştirdi. Sabahleyin erkenden gelip, ‘Kahvaltınızı aksatmayın çocuklar’ diyerek, derslere aç girmememiz için çırpınırlardı. Öğretmenlik, kutsal bir meslek… İnsanlık tarihi kadar eski, ancak eskimeyen bir meslek…”

FERŞAT AYAR’IN DEPREM ANISI TÜYLERİ DİKEN DİKEN ETTİ…

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, konuşmasında şunları ifade etti:

“Öncelikle bu Pazar gününde törene koşan, bizimle birlikte yanımızda olan eğitimcilerimize ve konuklarımıza, katılımcılara teşekkür ediyorum. Ben de öğretmen olarak, eğitim yöneticisi olarak 1980’li yıllarda Ağrı’da yatılı okudum. O zamanlar çok yakın aralıklarla depremler oluyor, insanlar zarar görüyordu. Hepimiz üzülüyorduk. 600 yatılı öğrencimiz vardı. Aynı bahçe içinde, öğrencilerimiz ile binamız yaklaşık olarak 500 metre kadar birbirine yakındı. Bir sabaha karşı, herkes yataklarında iken yine deprem oldu. Tüm öğretmenler, apar topar kalkarak öğrencilerine koştu. Öğretmenler yolu yarılamıştı ki, öğrencileri ile karşılaştı. Öğrenciler de öğretmenleri için üzerlerinde pijamaları ve eşofmanları ile koşuyordu. İşte eğitim böyle bir şey… Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü içtenlikle kutlarım.”

Özel Irmak Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Bektaş, Kadıköy İlçe Seçim Kurulu Başkanı Yahya Demir, Özel Irmak Okulları Kurucu Temsilcisi Ülkü Arıoğlu Irmak, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar…
Özel Irmak Okulları Genel Müdürü Meral Bilgin…
Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar, Özel Irmak Okulları Genel Müdürü Meral Bilgin ve İlkokul – Ortaokul Müdürü Nazan Fettahoğlu…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir