Kadir Toprakkaya

35. Vodafone İstanbul Maratonu tamamlandı…

35. Vodafone İstanbul Maratonu tamamlandı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Vodafone İstanbul Maratonu’nu erkeklerde Fransız atlet Abraham Kiprotich, kadınlarda ise Kenyalı Rebessa Kangogo Chesir kazandı. Dereceye giren sporculara ödüllerini, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş verdi.

Boğaziçi Köprüsü gişelerinin yaklaşık 300 metre gerisinden başlayan 42 kilometre 195 metrelik koşuda Kiprotich, 2.12.28′lik derecesiyle birinci olurken; Etiyopyalı Siraj Gena Amda 2.13.19′luk derecesiyle ikinci, aynı ülkeden Deriba Merga Ejigu ise 2.14.43′lük derecesiyle üçüncü sırada yer aldı.

Erkeklerde Türk sporculardan en iyi dereceyi Bekir Karayel, 2.20.27′lik derecesiyle 6. olarak elde etti. Fatih Bilgiç, 2.20.47′lik derecesiyle 8. ve Ercan Muslu da 2.27.45′lik derecesiyle 10. oldu. Yarışta 30. kilometreden sonra ön tarafta kopmalar yaşandı.

YARIŞI BİTİRDİKTEN SONRA YERE YIĞILDI…

Maratonu ilk sırada bitiren Kiprotich, 33. kilometreden sonra arayı açtı ve rahat bir şekilde maratonu kazandı. Türk sporcular arasında en iyi dereceyi yapan Bekir Karayel ise yarışın son bölümlerinde büyük sıkıntı yaşadı. Karayel, yarışı bitirdikten sonra yere yığıldı. Bir süre yerde yatan Bekir Karayel, gelen sedyeyi kabul etmeyerek ayağa kalktı.

 

Daha fazla bilgiyi bu adresten ulasabilirsiniz.

http://www.vodafonefaturasorgulama.com/ Vodafone Fatura Ödeme

http://www.vodafonefaturasorgulama.com/ Vodafone Fatura Sorgulama

http://www.vodafonefaturasorgulama.com/ vodafone fatura öde

 

ELVAN ABEYLEGESSE, KADINLARDA İKİNCİ OLDU…

Vodafone İstanbul Maratonu’nda kadınlarda ikinci olan Türk sporcu Elvan Abeylegesse, iyi bir derece elde ettiğini söyledi. İlk kez maraton koşan milli atlet, yarıştan sonra basın mensuplarına yaptığı açıklamada zor bir parkurda yarıştığını belirterek; “Çok mutluyum. Çok çalıştım, iyi bir yarış çıkardım. Çok zor rakiplerim vardı. Hava şartlarına rağmen iyi bir sonuç aldım. İyi bir derece elde ettiğim için mutluyum” diye konuştu.

SULTANAHMET MEYDANI’NDA ÖDÜL TÖRENİ…

Dereceye giren sporculara ödüllerini, Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen törenle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Milletvekili Mihrimah Belma Satır, İBB Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, İBB Gençlik ve Spor Müdürü Osman Avcı, Spor AŞ Genel Müdürü Alpaslan Baki Ertekin ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkanı Gökhan Öğüt takdim etti.

BİRİNCİLERE 50 BİN, İKİNCİLERE 25 BİN DOLAR…

Maraton’da ilk sırada yer alan sporcular 50′şer bin dolar alırken, ikinciler 25′er bin dolar, üçüncüler de 15′er bin dolar para ödülü kazandı. Tekerlekli sandalye yarışında birinci olan sporcular 5′er bin, ikinciler 3′er bin ve üçüncüler de 2′şer bin dolar ödül elde etti.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir