7′den 77′ye Kuşaklararası Dayanışma…
 Kadir Toprakkaya

7′den 77′ye Kuşaklararası Dayanışma…

7′den 77′ye Kuşaklararası Dayanışma…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yeditepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü, üniversitelerin çevreleri ile dayanışma içinde olması gerekliliği inancıyla 2007 yılından bu yana “7’den 77’ye Kuşaklararası Dayanışma” adlı sosyal sorumluluk projesini gerçekleştiriyor.

Prof. Dr. Ayseli Usluata ve Araştırma Görevlisi E. Sahra Öztürk’ün danışmanlığında yürütülen proje ile bölümün son sınıf öğrencileri, çevredeki ilkokullarda okuyan küçüklere ve yaşlı bakımevlerinde yaşayan büyüklerine destek veriyorlar ve sosyal sorumluluklarının bilincinde gençler olarak mezun oluyorlar.

BİRÇOK ETKİNLİK VE ANI…

Son sınıf öğrencileri, 2012-2013 akademik yılında proje kapsamında üniversite yerleşiminin yakınındaki yaşlı bakım evlerindeki büyüklerini her gün görmeye gittiler; onların anılarını dinlediler, birlikte eski resimlerine baktılar, yeni resimler çektirdiler, şarkılar söylediler, halay çektiler, doğumgünü pastaları kestiler, piknik yaptılar, geziler düzenlediler ve üniversitede sinema keyfini yaşattılar.

ŞENLİK HAVASINDA SON ZİYARET GERÇEKLEŞTİRİLDİ…

Öğrenciler, yıl boyunca sürdürdükleri ziyaretlerinin sonuncusunu ise şenliğe çevirdiler. Kız öğrencilerin pasta, börek ve kurabiye yaptığı ziyarette, sakinlerin isteği üzerine 700 adet yaprak dolması yapıldı. Duyarlı gençlerin bu sürprizine, büyükleri de enstrümanlarını ellerine alıp, şarkı ve türküler ile karşılık verdiler.

KENDİ EVLATLARI, KENDİ TORUNLARI GİBİ…

Huzurevi sakinleri, en çok sevgiye, ilgiye ve sevdiklerine hasret olduklarını; bir yıl boyunca onları yalnız bırakmayarak hasretlerine bir nebze olsun çare olan, birlikte güldükleri ve eğlendikleri  gençleri “kendi evlatları, kendi torunları” gibi gördüklerini belirttiler.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir