Alex’in heykeli Yoğurtçu Parkı’nda…
 Kadir Toprakkaya

Alex’in heykeli Yoğurtçu Parkı’nda…

Alex’in heykeli Yoğurtçu Parkı’nda…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Fenerbahçe taraftar gruplarının organizasyonu ile hayata geçirilerek Yoğurtçu Parkı’na dikilen Fenerbahçe Kaptanı Alex de Souza’nın heykeli, düzenlenen bir törenle açıldı.

Kadıköy Yoğurtçu Parkı girişine yerleştirilen heykelin açılış törenine; Alex de Souza’nın yanı sıra Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay, Asbaşkan Ömer Temelli, Sportif Direktör ve Teknik Sorumlu Aykut Kocaman, Yardımcı Antrenörler İsmail Kartal ve Fahrudin Ömeroviç, İdari Menajer Hasan Çetinkaya ile taraftarlar ve De Souza ailesi katıldı.

“Alex, her yönüyle değerli bir kaptan ve insandır…”

Açılış töreninde bir konuşma yapan Yüksek Divan Kurulu Başkanı Yüksel Günay; “Sevgili taraftarlar, Sayın Aykut Kocaman ve Kaptanımız Alex ile ailesine hoşgeldiniz diyorum. Profesyonel hayatta herşeye uyum sağlayacaksınız ve yapılan işlerin bir sonunu olduğunu düşüneceksiniz. Taraftarın yıllarca alkışladığı kaptanımız halen takımın başında. Gönül dolu sevgiler… Ben Alex’in kaptanlığına ve aile hayatına sevgi, saygı duyan biriyim. Alex, her yönüyle değerli bir kaptan ve insandır” dedi.

4

Törende söz alan Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Avukat İlyas Bulcay ise, Fenerbahçe taraftar grupları tarafından ortaklaşa yapılan “Alex Heykeli”nin  Kaptan’a verilen bir hediye olduğunu ve onun Fenerbahçe için bir değer olduğunu söyledi.

Heykelin maliyeti ne kadar…

Şükrü Saracoğlu Stadı’na gidiş güzergahı üzerinde Yoğurtçu Parkı’nın karşısındaki alana dikilen Alex heykeli, kaidesiyle birlikte 3 metre boyunda… Alex ve kariyeriyle ilgili bilgiler yer alan kaidenin bir tarafında taraftarların Alex ile ilgili düşünceleri, diğer yanında da Alex’in taraftara yönelik sözleri, bir bölümünde de heykelin yapımına katkı verenlerin isimleri bulunuyor.

Ünlü heykeltraş Aşan Akın yaptı…

Birinci kalite fiber malzemenin kullanıldığı Alex Heykeli, bronz renginde… Aynı zamanda bir Fenerbahçe taraftarı olan heykeltraş Aşan Akın’ın yaptığı heykelin 40 bin liralık maliyeti, taraftarlarca karşılandı. Taraftarlar, önceki gece dikilen ve geç saatlerde montajı tamamlanan heykelin başında sabaha kadar beklediler.

3

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir