Anılarla Müzik, İskender Doğan'ı ağırladı
 Cenay Toprakkaya

Anılarla Müzik, İskender Doğan’ı ağırladı

Anılarla Müzik, İskender Doğan’ı ağırladı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri’nin ev sahipliğinde, Nesibe Müsevitoğlu’nun yapım ve yönetiminde 83.’sü düzenlenen “Anılarla Müzik” programı, efsane sanatçı İskender Doğan’ı ağırladı.

Sanatçıyı Türk halkına sevdiren “Kan ve Gül” şarkısı eşliğinde Doğan’ın kısa özgeçmişinin sunulmasının ardından “You Are My Destiny” adlı şarkı, sonrasında hepimizin aslında birer yolcu olduğumuzu, bu bedenlerin bile aslında bize ait olmadığını, kendinden dışarıya geçen bir yolculuk içinde olduğumuzu ifade eden “Yolcuyuz” şarkısı ve devamında Kayahan’ın “Mavilim” ile İtalyanca “Toto Cotugno” ve “L’italiano” şarkılarıyla programa devam eden İskender Doğan, katılımcılardan gelen sorulara da yanıt verdi.

iskender doğan

İSKENDER DOĞAN: KADIKÖY KURTARILMIŞ BÖLGE, ÇOK ŞANSLISINIZ…

Nesibe Müsevitoğlu’nun sorularını da yanıtlayan, hatıralar içerisinden birçok güzel anekdotu paylaşan Doğan, izleyicileri muzip ve kendiyle barışık haliyle de güldürürken, hem düşündürdü hem de hayranlarını bir kez daha büyüledi. İskender Doğan, yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Aslında çoğu kimse bilmez, burada açıklıyorum ki ben Gazi Eğitim mezunuyum. Uzun yıllar öğretmenlik de yaptım. Bizim buralara nasıl gelip, bizlere ne öğretildiğini anlatacağım. Şu anda bizi bir araya getiren, gözlerinize bakabilmemi sağlayan başta Kadıköy Belediyesi’ne teşekkürlerimi sunuyorum. Siz de şanslı olduğunuzu bilin. Hakikaten burası kurtarılmış bölge. Bugün bir aydını halkla buluşturan yerler yok gibi. Fakat biz, Mustafa Kemal’in çizgisinde yolumuza devam edeceğiz.”

ÇENESİ YAMUK DİYE HABER YAPTILAR…

Soruların birinde “TRT’de yaşanan sansürleme olaylarında bir anınız var mı?” dendiğinde, İskender Doğan şu yanıtı verdi: “Olmaz mı hiç! Ben bazı şeylere söz söyleyebilen bir bilince sahiptim, ondan korkuyorlardı. Sanırım bir şey de bulamadılar, çenesi yamuk diye haber yaptılar. Çenemin fotoğrafını çerçeveye alıp haber yapmışlardı.”

İskender Doğan

SANATÇIYA SEVGİ SELİ…

Sanatçı, Eurovision macerasından İzmir İnciraltı’nda Dario Moreno ile anısına, Tanju Okan, Berkant’ın veda konseri ve Müzeyyen Senar’lı anılardan turne eğlencelerine ve hatta fıkralara kadar izleyicilere muhteşem bir gece yaşattı. Gecenin sürprizi olarak, Kadıköy Belediyesi bünyesinde çalıştırmakta olduğu korosunu sahneye alan İskender Doğan ve koristleri iki eserini birlikte seslendirip, finali herkesle birlikte yeniden “Kan ve Gül” şarkısı ile yaptılar. Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu’nun teşekkür çiçeğinin ardından efsane şarkıcı Doğan, izleyicinin büyük bir coşku ve sevgisiyle geceyi tamamladı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir