Aralık gelmeden ya Polonezköy ya da Düzce-Melen...
 Kadir Toprakkaya

Aralık gelmeden ya Polonezköy ya da Düzce-Melen…

Aralık gelmeden ya Polonezköy ya da Düzce-Melen…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kış soğunu henüz hissetmeye başladık. Bir yandan üzüyor insanı iklimin değişmesi bir yandan da insanı yılbaşına hazırlıyor. Herkes kendini ışıklı ve gürültülü yılbaşı programlarına şimdiden hazırlamaya başladı. Kimisi de İstanbul’un keşmekeşinden kurtarmak için yerini ayırttı bile.

"Yılbaşına daha 1 ay var. Ben nasıl beklerim?" diyenler içinse ilginç tercihler mevcut… Bunlardan birisi de 27 ve 28 Kasım tarihlerinde başlayacak olan, Extwat Turizm’in gerçekleştirdiği Polonezköy ve Düzce gezileri. Yılbaşı programlarının aksine burada insanın kendisini doğanın içine bırakması ve adrenalin sporlarının tadına bakması mümkün.

27 Kasım tarihinde Polonezköy’e gidip orada hem trekking yaparak sağlıklı bir haftasonu geçirip hem de gün sonunda barbekünüzden tadıp özlediğiniz temiz havayı içinize çekebilirsiniz. Bu arada Polonezköy’ü de rehber eşliğinde gezip tanıyabiliyorsunuz. Turun bedeli 75TL… Tabi ki ulaşım ve barbekü bu fiyatın içinde. Otobüsler ise 27 Kasım günü Kadıköy Evlendirme dairesi önünden saat 8:00’da kalkmaya başlıyor.

28 Kasım’daki Düzce turu ise biraz daha adrenalin sevenler için. Düzce-Melen’e varınca size uzmanlar tarafından ufak bir rafting eğitimi veriliyor. Sonra zorluk derecesi 2-3 arasında olan nehirde macera dolu ve ıslak bir yolculuk geçirebiliyorsunuz. Bu yorucu yolculuktan sonra kulak memesi kıvamına gelmiş halde yemeklerinizi yiyip oradan huzurlu bir şekilde ayrılabiliyorsunuz. Bu turun ise katılım bedeli ise 130TL… Gene yemekler ve rafting ücrete dahil. Otobüsün Kadıköy Evlendirme Dairesi’nden 28 Kasım günü kalış saati ise 07:30… Haftasonu için iyi bir kaçış planı arıyorsanız doğayla iç içe olan bu organizasyonlar sizi tatmin edebilir gibi görünüyor. Rafting’i de hiç denemediyseniz bu sizin için hem hesaplı hem de yakın zamanda bir fırsat…

Daha fazla bilgi için: www.extway.com

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir