Aziz Yıldırım 15 yıl ile Fenerbahçe tarihine geçti…
 Kadir Toprakkaya

Aziz Yıldırım 15 yıl ile Fenerbahçe tarihine geçti…

Aziz Yıldırım 15 yıl ile Fenerbahçe tarihine geçti…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

15 Şubat tarihi, Fenerbahçe Spor Kulübü ve camiası için ayrı bir öneme sahip. Bundan tam 15 yıl önce, 15 Şubat 1998’de geçekleştirilen kongrede  sadece 1 oy farkla Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanlığı’na seçilen Aziz Yıldırım, bugüne kadar aralıksız bu görevi sürdürüyor.

Sportif anlamda büyük başarıların elde edildiği, tesisleşme alanında önemli hamlelerin yapıldığı bu 15 yıl ile Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Spor Kulübü tarihine de geçmiş oldu. Aziz Yıldırım, tam 17 yıl boyunca kulübe başkanlık yapan ve stada ismini veren Şükrü Saracoğlu’ndan sonra, bu görevde en uzun süre kalan ikinci başkan ünvanını da almış oldu.

1990-92 yılları arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nda görev alan ve 91-92 sezonunda Futbol Şube Sorumlusu olan Aziz Yıldırım, 15 yıllık başkanlık dönemindeki icraatlarıyla kulüp tarihine ismini altın harflerle yazdırdı. Fenerbahçe Spor Kulübü, Başkan Aziz Yıldırım döneminde tüm spor branşlarına ve tesisleşme konusunda yapılan yatırımlarla adeta çağ atladı.

Türkiye’de alınmadık kupa ve madalya bırakmadı…

Fenerbahçe, Başkan Aziz Yıldırım döneminde faaliyet gösterdiği branşlar futbol, basketbol, voleybol, boks, masa tenisi, kürek, yelken, yüzme ve atletizm’de; A takımlar ve Altyapılar’da hem yurtiçi, hem de yurtdışında büyük başarılara imza attı. Türkiye’de alınmadık kupa ve madalya bırakmayan sarı-laciverti ekipler, Avrupa’da ve Dünya’da da şampiyonluklar yaşayarak, hem Fenerbahçe Camiası’nın, hem de Türkiye’nin gururu oldu. Fenerbahçe Spor Kulübü, Türkiye adına Olimpiyatlar’a en çok sporcu gönderen kulüp olma ünvanını da halen gururla taşıyor.

1.134 kupa, madalya ve ödülleri ile Guinness Dünya Rekorları kitabına girdi…

Fenerbahçe Spor Kulübü, kuruluşun 100. yılında mücadele ettiği 9 branşta, takım halinde ve bireysel olarak resmi sportif müsabakalarda kazandığı 1.134 kupa, madalya ve ödülleri ile Guinness Dünya Rekorları kitabına girmeyi, Başkan Aziz Yıldırım döneminde başardı.

Sarı lacivertli kulüp, Aziz Yıldırım başkanlığında 2010-2011 sezonunda futbolun yanı sıra, bayan-erkek basketbol ve voleybol olmak üzere 5 ana branşta şampiyonluğa ulaşarak bir ilke imza attı.

Tesisleşmeye de büyük önem veren Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım döneminde gerçekleştirilen Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı ve Dereağzı Lefter Küçükandonyadis Tesisleri’nin baştan aşağı yenilenerek modern bir yapıya kavuşması, Can Bartu Tesisleri, Fenerbahçe Ülker Sports Arena, Faruk Ilgaz Tesisleri, Düzce Topuk Yaylası Tesisleri ve Türk Telekom Ankara Tesisleri’nin inşası, Fenerbahçe Camiasının gururu oldu.

Aziz Yıldırım 15 yıllık süreçte 7 olağan, 3 kez de olağanüstü kongrede olmak üzere 10 kez başkan seçilirken, bir sonraki olağan kongreye kadar olan dönemin sonunda, Fenerbahçe Spor Kulübü’nün en uzun süre görevde kalan başkanı ünvanını da almış olacak.

 

 

 

 

 

 

 

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir