Bağdat Caddesi’nde Cumhuriyet rüzgarları esiyor
 Kadir Toprakkaya

Bağdat Caddesi’nde Cumhuriyet rüzgarları esiyor

Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımıza sayılı günler kaldı, Türkiye’nin gözbebeği Bağdat Caddesi kırmızı beyaz gelinliğini giydi. Gündüz saatlerinde hafriyat kamyonları nedeniyle can çekişen Bağdat Caddesi, gece yarısı ışıl ışıl manzarasıyla kartpostallık görüntüleri yansıtıyor.

Her 29 Ekim’de Kadıköy’e yakışır coşkuyla dosta güven, düşmana korku salacak etkinlikleri arzuladığını haykıran Kadıköylüler, bu yılki kutlamaları iple çekiyor.

bagdat-caddesi-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-kadikoy-belediyesi-kutlama-kadikoyluler-kadikoy-life-dergisi-3

Türk bayrakları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün resimleri, ay-yıldızlı süslemeler ile ruhunu yakalayan Bağdat Caddesi’nde coşku, 29 Ekim yaklaştıkça daha da artıyor. Bu yıl geleneksel hale gelen Cumhuriyet Yürüyüşü için de hazırlıklar tamamlandı.

bagdat-caddesi-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-kadikoy-belediyesi-kutlama-kadikoyluler-kadikoy-life-dergisi-1

İSTANBUL’UN EN COŞKULU NOKTASI…

Her 29 Ekim’de dikkatlerin üzerine çevrildiği Bağdat Caddesi’nde bu yıl Kadıköy Belediyesi’nin depolarında beklettiği ışıklandırma ve süslemeler, Suadiye ve Göztepe arası daha yoğun olmak üzere ekiplerce yerleştirildi. Bayram günü coşkunun zirveye çıkacağı caddede yüzbinlerce katılımcıyı, onlarca canlı yayın aracı ve yüzlerce medya mensubu takip edecek. Birçok ülke, kutlamaların merkezi olarak Bağdat Caddesi’ndeki manzaraları yansıtacak.

bagdat-caddesi-29-ekim-cumhuriyet-bayrami-kadikoy-belediyesi-kutlama-kadikoyluler-kadikoy-life-dergisi-2

GARANTİ BANKASI’NDAN DEV IŞIKLANDIRMA…

Akşam saatlerinden itibaren çalışmaların yoğunlaştığı Garanti Bankası’nın Bağdat Caddesi’ndeki merkezinde gece yarısı, muhteşem manzara ortaya çıkmaya başladı. Her iki cephesinde de “Cumhuriyetimiz Kutlu Olsun” yazısı eşliğinde aydınlanmayı işaret eden ışıklar cadde sakinlerinin büyük beğenisini kazandı, Kadıköy’e renk kattı.

Cumhuriyet

CUMHURİYETİ VE KADIKÖY’Ü SEVİYORUZ…

Kadıköy Life Dergisi de geleneksel hale getirdiği “Cumhuriyeti ve Kadıköy’ü Seviyoruz” afişleri ile 29 Ekim kutlamalarına katılıyor. Ataşehir, Maltepe ve Kadıköy’ün cadde ve sokaklarına asılan 250 afişe ev sahipliği yapmak isteyen duyarlı Kadıköylülerin de olması bizlere güç veriyor.

kadikoy-life-2

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir