BAĞDAT CADDESİ’NDE TÜM GECE MODA GEÇİDİ...
 Kadir Toprakkaya

BAĞDAT CADDESİ’NDE TÜM GECE MODA GEÇİDİ…

BAĞDAT CADDESİ’NDE TÜM GECE MODA GEÇİDİ…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Dünyanın birçok ülkesinde Vogue kapsamında düzenlenen İstanbul Fashion’s Night Out gecesinin bir ayağı da Bağdat Caddesi’ne ulaştı. Vogue Türkiye öncülüğünde düzenlenen Fashion’s Night Out; Nişantaşı, İstinye Park ve Bağdat Caddesi olmak üzere şehrin üç büyük alışveriş noktasındaki mağazalarda gerçekleştirildi. 570 marka ve 1000’e yakın mağazanın gece 24.00’e kadar kapılarını açık tuttuğu Bağdat Caddesi’nde renkli anlar yaşandı.

 
Gece alışveriş yapmanın keyfini yaşadılar…
 
Mağazaların özel şovları, dans gösterileri, defileler gibi etkinlikler düzenlediği gecede, alışveriş yapmaya gelmiş moda meraklılarına yapılan ikramlar da ‘gece alışveriş’ yapmanın keyfini yaşayanlara ilginç bir tecrübe yaşattı.
 
                             
Neredeyse her mağazanın önünde yer alan DJ’ler tüm caddede bir müzik cümbüşü oluşturdular. Oldukça kalabalık olan Bağdat Caddesi’nde gece boyunca birçok ünlüye rastlamak da mümkündü. Belediye Başkanı Selami Öztürk de gece caddede yer alan isimlerdendi.
 
Emel Acar: “İki yıl içinde tekstilde çok büyük ilerlemeler olacak…”
 
Biz de Kadıköy Life ekibi olarak aynı zamanda bir modacı olan Emel Acar ile Home Store mağazası içerisinde konuşma fırsatı yakaladık. Geceyle ilgili olarak “…bu aynı zamanda Türkiye’nin de başarısıdır… Türkiye’de artık modanın yönü değişmeye başladı. Tekstilde kalitemiz yükseliyor ve yaygınlaşıyor. 2 sene içerisinde tekstilde çok daha büyük ilerleme kaydedilecektir” dedi.
 
 
Fashion’s Night Out, ilk kez 10 Eylül 2009’da, Vogue dergileri tarafından, aralarında New York, Paris, Londra ve Milano’nun da bulunduğu, dünyanın 13 büyük şehrinde gerçekleşmişti. Etkinliğin, global ekonomik krizin etkisini azaltarak, moda ve perakende sektörünü canlandırmak amacıyla hayata geçirildiği belirtiliyor.
 
 
 
 
 
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir