'Beyaz Melekler', Nevnihal'de buluştu
 Kadir Toprakkaya

“Beyaz Melekler”, Nevnihal’de buluştu

“Beyaz Melekler”, Nevnihal’de buluştu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Başta turizm sektörü olmak üzere ülkemizin çok şeyler beklediği Türk mutfağının “Beyaz Melekleri”, Lokanta Nevnihal’de buluştu. Tarihi Çengelköy Börekçisi’nin kuruluşu olan, ortakları arasında ünlü şef Rafet İnce’nin de yer aldığı mekan, geçtiğimiz ay Çengelköy’de kapılarını açmıştı.

KAYALAR ÇELİK EV SAHİPLİĞİNDE…

Endüstriyel mutfak sektöründe 60 yılı aşkın tecrübe ve birikime sahip Kayalar Çelik markasının ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmada, Türkiye’nin en ünlü şefleri bir araya geldi. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı, tek kelimeyle “kusursuz” olarak yorumlanan gecenin yıldızı ise Özlem Mekik oldu. Mesleğine ve hayata böylesine aşık ikinci bir ismin neredeyse bulunamayacağını dile getiren konuklar; “Burada onun çağrısı üzerine buluştuk. Gelirken de düşündük, Ramazan ayının en yoğun günlerinden birinde, tüm mekanların kapasitesinin bir kat daha üzerinde çalışmak zorunda kaldığı bir anda bırakıp nasıl bir davete gidilebilirdi? Bir tek Özlem Mekik çağırırsa tereddütsüz gidilebilirdi. Öyle de oldu” mesajı verdiler.

ŞEFLERE BEYAZ CEKET VE ŞAPKA…

4 Haziran Pazartesi akşamı iftar saatine yaklaşık bir saat kala Çengelköy Lokanta Nevnihal‘e gelmeye başlayan misafirlere, mekana girişleri sırasında Kayalar Mutfak tarafından özel olarak yaptırılan beyaz şef ceketi ve şapkası hediye edilerek giydirildi. Daha sonra mekanı gezen şefler, iftar saatinin başlaması ile birlikte bir yandan iftar açtılar, diğer yandan da hazırlanan lezzetleri test ettiler. Kadıköylü Güler Osmanlı Mutfağı geceye şerbetleriyle, Sırma Su ise içecek ürünleriyle katkı verdi.

ÖZLEM MEKİK ORGANİZASYONU…

Aynı zamanda grubumuz yayınları içerisinde yer alan TOURMAG Turizm Dergisi editörlerinden Özlem Mekik organizasyonu olan etkinliğin konukları arasında, Günaydın Et markasını yaratan Cüneyt Asan da vardı. Gecede son derece anlamlı bir konuşma yapan Asan; “Ülkelerin tanınmasını sağlayan iki unsur vardır, futbol ve yemek… Biz futbolda dünyanın ilk 10’u arasına giremedik ama yemek konusunda ilk sıralardayız. Tabi bunu anlatamıyoruz. Bu konuda öylesine büyük, öylesine zenginiz ki, en yakın rakibimizle aramızda dağlar var. Sizlerden ricam, gelin bu uzakları yakın edelim” dedi.

OKTAY USTA’DAN ARİF USTA’YA…

Buluşmanın konukları arasında İstanbul eski İl Turizm Müdürü, şimdilerde ise İstanbul Kültür Elçileri Derneği Başkanı olan Nedret Apaydın, İstanbul Aşçılar Derneği Başkanı İsmail Ay ve TUROYD Başkanı Ali Can Aksu da vardı. Beş yıldızlı otellerimiz ile birlikte ünlü mekanların şeflerinden objekfilerimize yansıyan isimler ise şöyle sıralandı: Yener Özden, İsmail Ceylan, İbrahim Çelik, Fahrettin Birol, Arif Aktürk, Ayvaz Akbacak, Erkan Yeşil, Fırat Hopikoğlu, Adem Yılmaz, Erol Sarıoğan, Hüseyin Çetin,  Oktay Aymelek, Mehmet Yalçınkaya, Mithat Yalçınkaya, Ali Ocak, Ceyhan Aşçıoğlu,  Ercan Sarali, Recep Soylu, Barış Deveci, Ercan Yamantürk, Sami Sönmez ve Gürsel Aydın…

“YANINIZDA OLMAK BİZE GURUR VERİYOR”

Kayalar Çelik Yönetim Kurulu Üyesi Erol Kaya, davette yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Gastronomi sektörünü zirveye taşıyan, turizme büyük katkılar sunan siz değerli sektör temsilcilerimizi en içten dileklerimle kutluyorum. Kayalar Çelik Mutfak olarak faaliyet gösterdiğimiz Türk gastronomi sektörünü daha ileriye taşımak için sağlam adımlar atmaya özen gösteriyoruz. Özellikle siz değerli şeflerimizin öneri ve fikirlerine büyük önem veriyor, sizden gelen önerileri en doğru şekilde analiz ederek, taleplerinize yanıt vermek için sürekli çalışıyor, ürün ve hizmetlerimizi geliştiriyoruz. Sektör profesyonellerinin yanında olmak bizlere gurur veriyor.”

Mekanın ev sahibi olan Rafet İnce, gecenin en stresli isimlerinden biriydi. Öyle ya hepsi de kendisi kadar ünlü, işi kendisi kadar iyi bilen başarılı şefleri ağırlayacaktı. Her şey mükemmel olmalıydı. Sonunda aldığı övgü dolu sözler onu rahatlattı ve mikrofonu eline alarak teşekkürlerini bildirdi…

Lokanta Nevnihal’deki etkinliğe renk katan isimlerden biri de Okan Karacan’dı. Her zaman Özlem Mekik’in yanında olan Karacan, “Bu akşam burada bu kadar ünlü şefi görünce bayağı heyecanlandım” şeklinde konuştu…

Nevnihal

Bunu paylaş:
  • 64
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir