Caddebostan Gönüllüleri Resim Kulübü, CKM'de sergi açtı
 Kadir Toprakkaya

Caddebostan Gönüllüleri Resim Kulübü, CKM’de sergi açtı

Caddebostan Gönüllüleri Resim Kulübü, CKM’de sergi açtı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Gönüllüleri Resim Kulübü eğitmenleri Tetiana Müsevitoğlu ve Çiğdem Aküzüm ile öğrencilerinin resim sergisi, Caddebostan Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Kadıköy Belediyesi Gönüllü Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Nesibe Müsevitoğlu tarafından açılan sergi, 25 Mayıs 2019 tarihine kadar CKM’de ziyaret edilebilecek.

Resim Kulübü öğrencilerinin yanı sıra eğitmenler Tetiana Müsevitoğlu ve Çiğdem Aküzüm de sergide ikişer resim ile yer aldılar. Caddebostan Gönüllüleri Resim Kulübü’nde eğitim alan öğrencilerin resimlerine, eğitmenlerinin tekniklerinin yansıdığı görüldü.

Caddebostan Gönüllüleri
TETİANA MÜSEVİTOĞLU HAKKINDA…

2009 yılında Nesibe Müsevitoğlu’nun oğlu Serkan Müsevitoğlu ile evlenerek Türkiye’de yaşamaya başlayan genç kuşak sanatçılarından Eğitmen Tetiana Müsevitoğlu, 1986 yılında Ukrayna Kherson’da doğdu. Kiev Kültür ve Sanat İdari Personeli Devlet Akademisi’nden mezun oldu. 2008’de Çek Cumhuriyeti’nde University of West Bohemia fotoğraf bölümünde eğitim programını tamamladı. 2016-2018 yılları arasında Kiev Reklam Enstitüsü’nde grafik tasarım alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Tetiana için İstanbul’da yeni bir yaşam sayfası açılmış, bir yandan dil öğrenirken; kişisel ve karma sergiler, magazin, kitap ve dergilerin kapak tasarım üzerine çalıştı. Yağlı boya, suluboya, karakalem, pastel gibi teknikler kullanan Tetiana’nın en sevdiği teknik, yağlı boya çalışmalarıdır. Yaptığı çalışmalarda akademik klasik resim eğitimi, kompozisyon, bileşimsel bütünlük ve renk zenginliği olarak yansımakta. Venüs Sanat Galerisi’nde, Kadıköy Belediyesi Caddebostan Gönüllüevi’nde resim atölyelerinde eğitmenlik yapmakta.

ÇİĞDEM AKÜZÜM HAKKINDA…

Kadıköy Belediyesi Caddebostan Gönüllüleri Resim Kulübü’nün diğer eğitmeni Çiğdem Aküzüm, 1977 yılında Kars’ta doğdu. Siyah Kalem Resim Atölyesi’nde desen dersleri aldıktan sonra, Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Resim Bölümü’nden 2013 yılında mezunu olup, 2017 yılında Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi’nde Pedegojik Formasyon eğitimini tamamladı. Kişisel ve karma sergiler ile sanatsal çalışmalarını sergileyen Çiğdem Aküzüm, grafik ve tasarım alanında da çalışmakta. Halen Caddebostan Gönüllüleri Resim Kulübü’nde yağlıboya eğitimleri vermekte ve çocuklara yönelik resim çalışmaları da yapmakta.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir