Calipso akşamlarına yoğun ilgi
 Kadir Toprakkaya

Calipso akşamlarına yoğun ilgi

Calipso akşamlarına yoğun ilgi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Caddebostan-Tuzla Sahilyolu’nun yıldızlı balık mekanlarından Calipso Fish Gurme, bu yıl ikinci defa kazandığı “En İyi Mekan” ve “Vazgeçilmez Lezzetler” ödüllerinin ardından gördüğü ilgiyi neredeyse üç katına çıkardı. Avrupa yakası başta olmak üzere İstanbul’un en uzak noktalarından, hatta İstanbul dışından bile gelenlerin olduğu mekanda konuklar, sadece Calipso’ya ait özel lezzetleri test edebilme imkanı da bulabiliyor.

Calipso Fish Gurme levrek tandır

KALKAN TANDIR’DAN SONRA LEVREK TANDIR…

Tüm zamanların en başarılı  gurme yazarları arasında gösterilen duayen Vedat Milor’un yazdığı ve dostlarına tavsiye ettiği “Calipso Kalkan Tandır” ile büyük bir şöhret yakalayan mekan, şimdilerde tandır lezzetini levrek balığına taşıdı. Büyük boy bir deniz levreğinin taş fırında, zeytinyağı içinde ve 30 diş sarımsak ile marine ederek pişirilip, “Levrek Tandır” olarak konuklara sunulduğu lezzet için alınan yorumların tamamı için söylenen tek söz, “Olağanüstü” olarak yansımakta.

KARAKAŞ AİLESİ’NDEN DOĞUM GÜNÜ…

Calipso Fish’e doğum günü kutlaması için gelen Karakaş Ailesi; “Ailemizin gözbebeği Tuğba Karakaş’ın 42. yaş gününü, mekanın özel lezzetleriyle kutlamayı tercih ettik” dedi. Aile üyeleri arasında Damla Karakaş, Merve Karakaş, Onur Karakaş, Mübeccel Karakaş, Bartu Tekkaya ve Tuğba Karakaş yer aldı.

TAVUKÇUOĞLU, YENİ KARARLARI KUTLADI…

Anadolu Yakası İnşaatçılar Derneği Başkanı Melih Tavukçuoğlu, sıkıntı yaşamakta olan inşaat sektörü için hükümetin aldığı bir dizi kararlardan duyduğu memnuniyeti, eşi Zehra Tavukçuoğlu ve çocukları Begüm & Efe Tavukçuoğlu ile birlikte Calipso Fish’te balık ziyafetiyle kutlamayı tercih etti.

ODABAŞI’LARIN ABD’DEN KONUĞU VARDI…

Kadıköy Life okurlarının “Çikolata Kralı” olarak tanıdığı Selaattin Odabaşı, Calipso Fish’te objektiflerimize takılan isimler arasındaydı. Selahattin Bey, zarif eşi Hülya Hanım ile birlikte çok eski dostları olan ve ABD’de yaşayan Rupen Söylemezoğlu’nu ağırladı. Yaklaşık 40 yıldır New Jersey’de yaşayan Söylemezoğlu’nun Kadıköy ile ilgili müthiş anıları olduğunu ve bunları Kadıköy Life Dergisi sayfalarında paylaşacağı sözünü aldık. Tanığımız ise, mekanın sahiplerinden Ziya Kaçar oldu.

NİCE YILLARA ZEYNEP ERKASAR…

Calipso Fish’i doğum günü kutlaması için tercih eden bir başka aile, Erkasar Ailesi idi. 34. yaşına merhaba diyen Zeynep Erkasar; “Kadıköy Life’ın bu kutlamaya tesadüf etmiş olması ayrı bir şans. Teşekkür ederim” şeklinde konuştu. Kutlamaya katılanlar arasında Cihan Çiloğlu, Zeynep Erkasar, Burak Erkasar, Tülin Erkasar, Yasemin Erkasar ve Onur Erkasar bulunuyordu.

NEHİR ÖZBİLGEN, “BALIK” DİYOR…

Türk voleybolunun başarılı ismi Nehir Özbilgen, tekrar sayfalarımıza konuk oldu. Geçtiğimiz sayıda oynadığı reklam filmindeki başarısı ile gündemde olan Özbilgen, bu kez voleyboldaki başarısı ile sayfalarımıza konuk oldu. Eczacıbaşı Midi’17 A Takımı oyuncusu Nehir Özbilgen, takımında harikalar yaratıyor. Balık konusunda da seçici olan Özbilgen; “Bir tek burada keyifle yiyebiliyorum ve kendimi evimdeki kadar rahat hissediyorum” mesajı verdi. Nehir Özbilgen’e Fulya Özbilgen, Evrim Özbilgen, Zerrin Kuyucu, Ünal Kuyucu, Tunç Özbilgen ve İlyas Batur eşlik etti.

MILLENIUM PARK EVLERİ’NDEN GELDİLER…

Odabaşı, Çolakoğlu ve Dost aileleri; aynı zamanda Millenium Park Evleri sakinleri de olan Tuğba Dost, Orhan Dost, Serkan Odabaşı, Selim Çolakoğlu, Özlem Çolakoğlu ve Aslı Odabaşı, Calipso Fish’in özel lezzetlerini test etmek için mekana gelen isimler arasındaydı.

MAKSUT UZUNAL, ÇEKMEKÖY’DEN KONUK AĞIRLADI…

Ünlü mimar Maksut Uzunal, eşi Melek Hanım ile birlikte Çekmeköy’den konuklarını ağırladı. Pek çok markaya ambalaj hizmeti veren SARTEN Ambalaj yöneticilerinden Ahmet Özbaş’ı Calipso lezzetleriyle tanıştıran Uzunal, “Dostumuz Ziya Kaçar & Veli Şahin ikilisi beni bir defa daha şaşırttı” derken; Yeşim & Ahmet Özbaş çifti ise “Çekmeköy’de böyle lezzetleri bulmak mümkün değil” diye konuştu.

“ARTIK CALIPSO MÜDAVİMİYİZ”

Calipso lezzetlerini ilk kez test ettiklerini dile getiren Figen Kılınçoğlu, Derya Yalvaç, Nur Kasapoğlu, Fahri Kasapoğlu, Hüseyin Yalvaç ve Fahir Kılınçoğlu; “Bizleri bundan böyle bireysel veya grup olarak her hafta burada görebilirsiniz. Zira, lezzetlere hayran kaldık. Özellikle Levrek Tandır için ‘yok böyle bir lezzet’ diyoruz” yorumunda bulundular.

“ÖDÜL, SORUMLULUKLARIMIZI ARTTIRDI”

Geçtiğimiz ay düzenlenen ve kamuoyunda “Gastronomi Oscarları” olarak değerlendirilen Gecce Mekan Ödülleri’nde “Vazgeçilmez Lezzetler” ödülüne layık görülen Calipso Fish‘in iki kahramanı Ziya Kaçar ve Veli Şahin; “Bu ödüle layık görülmüş olmak çok güzel bir duygu, ayrıca büyük onur. Ancak sorumluluklarımızı da öylesine arttırdı ki, bundan böyle daima en iyi olmak zorundayız. Bunun için de çok çaba harcıyoruz” açıklamasında bulundular.

SELAHATTİN ODABAŞI’NDAN TEBRİK…

Aynı zamanda Ziya Kaçar & Veli Şahin ikilisinin yakın dostları da olan Selahattin Odabaşı; “Uzun zamandır İstanbul dışında olduğum için, değerli dostlarımı kazandıkları bu güzel ödül için tebrik edememiştim. Kadıköy Life objektifleri vasıtası ile bu tebriklerimi de yerine getirmiş oldum” ifadelerini kullandı.

Bunu paylaş:
  • 46
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir