Çevrenin nabzı Kadıköy'de attı
 Haber Merkezi

Çevrenin nabzı Kadıköy’de attı

Çevrenin nabzı Kadıköy’de attı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Daha güzel, yemyeşil, tertemiz ve sağlıklı bir dünya için 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında en önemli programlardan biri Kadıköy’de gerçekleştirildi. TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş, 15. Yeşil Küre Ödülü’nü Avrupa Parlamentosu Çevre Komisyonu Başkan Yardımcısı Benedek Javor’a takdim etti. Liderler, ilçe protokolü, öğrenciler ve öğretmenler, “daha güzel bir dünya için” yine kolları sıvadı.

Avrupa’nın dünyada çevreci yaklaşımları ile söz sahibi ismi Benedek Javor, Erenköy’de Çevre Koleji’nin bahçesine anı ağacı diktikten sonra K-İletişim Medya çatısı altındaki Kadıköy Life ve TOURMAG Turizm Dergisi’ne özel açıklamalarda bulundu.

DÜNYAYI KURTARMAK BİZİM ELİMİZDE…

Dünyada son dönemlerde artan felaketlerden kurtulmamız için hala fırsatımız olduğunu belirten Javor, sürenin her geçen gün daha da daralması nedeniyle hızlı ve kararlı adımlar atılması gerektiğine dikkat çekti. “Devletleri yönetenler dışında bireysel olarak atacağımız adımlar da çok önemli” diyen Benedek Javor, insanlığın kurtarma çalışmalarını hayata geçirmek için mecbur olduğunun altını çizdi.

Dünya çevre Günü

KADIKÖYLÜ ÖĞRENCİLERİN ÇEVRECİ KİŞİLİKLERİ HAYRAN BIRAKTI…

Geleneksel hale gelen Yeşil Küre Ödülü’ne üst düzey katılım kadar, öğrencilerin doğal yaşama, çevreye ve temiz bir dünyaya olan ilgisi de damgasını vurdu. Okulun yönetim kadrosu, ödüllerini takdim ettikleri Avrupa Parlamentosu Çevre Komisyonu Başkan Yardımcısı Benedek Javor ile birlikte TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Cihan Pektaş, Kadıköy Kaymakamı Tuncay Sonel, Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Aslan ve öğrencilerin çevre duyarlılıklarını hayranlıkla izledi.

Türkiye ve dünyada “çevrenin geleceği” temalı özel ayrıntılar, Kadıköy Life ve TOURMAG Turizm Dergilerinin yeni sayılarında yer alacak…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir