Cumhuriyet’in 90. yılı kutlamalarına Kadıköy evsahipliği yaptı...
 Kadir Toprakkaya

Cumhuriyet’in 90. yılı kutlamalarına Kadıköy evsahipliği yaptı…

Cumhuriyet’in 90. yılı kutlamalarına Kadıköy evsahipliği yaptı…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye Cumhuriyeti’nin 90. kuruluş yılı kutlamalarına, her yıl olduğu gibi bu yıl da Kadıköy evsahipliği yaptı. Daha önceleri Taksim ve Nişantaşı ile paylaşılan bu etkinlik, “Gezi Olayları” nedeniyle dikkatleri Kadıköy’e çevirdi.

Bütün Türkiye, hatta dünya Bağdat Caddesi’nde yapılan kutlamaları televizyonlardan izlerken, ulusal basın da yine Bağdat Caddesi üzerinde çekilen görüntü ve fotoğrafları kullandı.

MODA DENİZ KULÜBÜ’NDE ZUHAL OLCAY İLE CUMHURİYET KUTLAMASI…

Anadolu Yakası’nda pek çok mekân, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına evsahipliği yaptı. Merkezi Kadıköy’ de bulunan ve Büyük Kulüp ile birlikte Türkiye’nin en önemli iki kulübünden biri olan Moda Deniz Kulübü, bu coşkulu kutlamaya evsahipliği yapan kulüplerden biriydi. Yaklaşık 500 kişilik bir üye grubunun katıldığı bu gecede, ünlü sanatçı Zuhal Olcay sahne alarak konuklara renkli dakikalar yaşattı.

“CUMHURİYET, ÜSTÜNLERİN HUKUKU DEĞİL, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜDÜR…”

Gecede bir konuşma yapan Moda Deniz Kulübü Başkanı Teoman Taşpınar; “Bir anlamda ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle kurulmuş olan Moda Deniz Kulübü’nde, O’nun eseri olan Cumhuriyet’imizin 90. yılını sizlerle kutluyor olmanın mutluluğu içindeyim. O’nun da işaret ettiği gibi, ‘Cumhuriyet üstünlerin hukuku değil, hukukun üstünlüğüdür’. Bu gerçeği hiçbir zaman gözardı etmeyeceğiz” dedi.

ZUHAL OLCAY, MODA DENİZ KULÜBÜ ONURSAL ÜYESİ…

Gecenin sonunda Moda Deniz Kulübü Yönetimi tarafından alınan karar doğrultusunda, sanatçı  Zuhal Olcay’a Moda Deniz Kulübü Onursal Üyelik beratı verildi. Teoman Taşpınar tarafından takdim edilen üyelik beratını kabul eden Zuhal Olcay; “Benim için çok büyük bir onur… Üstelik böylesine anlamlı bir gecede olması, benim için daha da anlamlı oldu. Çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ünlü turizmci Erkan Erdem, gecede SKAL Marmara International Başkanı Dilaver Doğru ile bu coşkuya ortak oldu…

Tarihi Moda İlkokulu’nun 50-60 yıl önceki güzelliklerini yaşatma yolunda çaba harcayan Akay Gökçe de, coşkulu kutlamanın konukları arasındaydı…

Kadıköy Life Dergisi Sahipleri Canan & Kadir Toprakkaya çifti de Moda Deniz Kulübü’ndeki kutlamalara katıldı.  Kadıköy Life Medya Grubu’nun Fotoğraf Danışmanı Süleyman Akpınar, zarif eşi Neslihan Hanım ile Türk Bayrağı’nı coşkuyla sallayan isimler arasındaydı…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir