DAK-SAR'dan moral gecesi
 Ceyhun Diribaş

DAK-SAR’dan moral gecesi

DAK-SAR’dan moral gecesi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye’nin denizde arama kurtarma konusunda tek sivil toplum kuruluşu olan DAK-SAR, üyeleri için bir moral gecesi düzenledi. Kalamış Todori’de düzenlenen etkinlikte, 5-10-15 yıllık üyelere törenle rütbe terfileri verildi.

DAK-SAR Eğitmeni ve Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Aytaç, gecede yaptığı konuşmada “Hiçbir maddi çıkar gözetmeksizin, 24 saat gönüllü olarak denizdeki insanlara yardım etme amacı taşıyan derneğimizde canla başla çalışan arkadaşlarımıza bir moral gecesi düzenledik. Gönüllülerimiz, gözlerini kırpmadan gece gündüz denizde arama kurtarma görevi için nöbetteler. Derneğimizin bugün geldiği nokta gurur verici” dedi. Denizi sevenleri kendilerine üye olmaya davet eden Aytaç, katılımlarından dolayı üyelere teşekkür etti.

Etkinlik kapsamında DAK-SAR’da 5-10-15 yılını dolduran üyelere, rütbe terfileri verildi…

7/24 ESASI İLE ACİL YARDIM VE DESTEK İSTEKLERİNE YANIT VERİYORLAR…

Kalamış Marina’daki istasyonlarında 7/24 esası ile nöbette olan DAK-SAR’ın hizmet sahası ise, Fenerbahçe Feneri merkez olacak şekilde çizilen 12 mil çapındaki dairenin içinde kalan deniz sahası olarak belirlenmiş durumda. DAK-SAR’ın eğitim almış gönüllü ekibi Prens Adaları’ndan Yeşilköy sahillerine, Bebek Koyu’ndan Vaniköy’e kadar uzanan bölgedeki acil yardım ve destek isteklerine, 12-15 dakikalık bir zaman dilimi içinde cevap verebiliyor.

Gecenin en renkli masasında konu, “Denizde her koşulda nasıl hayatta kalınır” idi. DAK-SAR Başkanı Serdar Argıç, DAK-SAR Eğitmeni ve Yönetim Kurulu Üyesi Turgay Aytaç, Deniz Ticaret Odası Genel Sekreteri Murat Tuncel ve eşi, Emekli Tuğamiral Devrim Çorbacıoğlu , Deniz Ticaret Odası Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Ertan, Amatör Denizcilik Federasyon eski Başkanı Teoman Arsay, Sahil Güvenlik Komutanı Orhan Nişancı…

DAK-SAR

DAK-SAR’ın tek bayan bot kaptanı Serpil Çam, geceye renk katan isimlerdendi…

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to DAK-SAR’dan moral gecesi

 1. Süleyman Turan Temmuz 10, 2017 at 1:26 pm

  Tek değil bizde varız, uzun zamandır. GEDDAD

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir