Erenköy Kız Anadolu Lisesi ve Kızılay'dan örnek etkinlik
 Cenay Toprakkaya

Erenköy Kız Anadolu Lisesi ve Kızılay’dan örnek etkinlik

Erenköy Kız Anadolu Lisesi ve Kızılay’dan örnek etkinlik
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Erenköy Kız Anadolu Lisesi, Kızılay işbirliğiyle “Vatana Canım, Kızılay’a Kanım Feda” adlı örnek etkinliğe imza atarak; öğrenciler, öğretmenler, okul personeli ve velilerle birlikte kan bağışı gerçekleştirdi. Vatan uğrunda, birlik ve beraberliğimize kast edecek düşmanlarımıza karşı bedenini siper edip, şanlı toprağımıza şan katan Afrin şehitlerimizin dualarla anıldığı, ebedi aleme uğurlanan her bir şehidimiz adına bedenleriyle şereflendirdikleri toprağa birer zeytin ağacının dikildiği etlinliğe katılanlar arasında şu isimler yer aldı:

Erenköy Kız anadolu lisesi

Kadıköy İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Hacı Hasan Kozan ve Bünyamin Köse, Kızılay Genel Başkan Danışmanı Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu, Kızılay Kadıköy Başkanı Numan Hocaoğlu, TÜGVA Kadıköy Şube Başkanı Zakir Şahin, Gezici Valfı Başkanı Ahmet Rıdvan Gezici, Türkiye Genç Girişimcilik Platformu Başkanı Ahmet Doğan, Narkotikçi Bağımlılık Uzmanı Gazeteci-Yazar İsa Altun, Erenköy Mahallesi Muhtarı Necla Alpüstün, Erenköy Kız Anadolu Lisesi müdire ve yardımcıları, veliler ve sosyal medyada şehitlerimiz ile ilgili yaptığı matematiksel sosyal deneyle gündeme gelen Ali Muhdin Atam.

kızılay

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI…

Erenköy Kız Anadolu Lisesi Müdürü Saadet Berna Ocakcıoğlu’nun açılış konuşmasını yaptığı program, Kızılay Kadıköy Başkanı Numan Hocaoğlu ve Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu’nun konuşmalarıyla devam etti. Ardından şehitlerimizin ruhu için Kuran-ı Kerim okunarak dua edildi. Teşekkür ve plaket takdiminden sonra Erenköy Kız Anadolu Lisesi öğrencilerinin İstiklâl Marşı söz korosu sırasında duygusal anlar yaşandı.

AFRİN ŞEHİTLERİMİZ İÇİN 42 ZEYTİN FİDANI DİKİLDİ…

Etkinlik kapsamında tüm katılımcılar, öğrencilerle beraber veliler Ayşe Yanık ve Saim Oral tarafından Erenköy Kız Anadolu Lisesi‘ne alınan 42 adet zeytin fidanını Afrin şehitlerimiz için okul bahçesine diktiler. Fidan dikiminden sonra Kızılay çadırlarında kan bağışı yapıldı. İlk kez kan bağışında bulunan 32 öğrenciye Kızılay tarafından teşekkür belgesi ve hediyeler verildi. Türkiye Genç Girişimcilik Platformu ve Kızılay tarafından misafirlere yiyecek ve içecek ikramının yapıldığı programda, Bağımlılık Uzmanı-Yazar İsa Altun tarafından öğrencilere bağımlılıkla ilgili seminer verildi.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir