Erenköy Kız Liseliler, Mezunlar Günü'nde buluştu
 Kadir Toprakkaya

Erenköy Kız Liseliler, Mezunlar Günü’nde buluştu

Erenköy Kız Liseliler, Mezunlar Günü’nde buluştu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye’nin en köklü eğitim kurumları arasında yer alan Erenköy Kız Lisesi’nin mezunları, son kez düzenledikleri geleneksel Mezunlar Günü’nde bir araya gelerek, hayli duygu yüklü anlar yaşadı. Mevcut binalarının yıkılıp yeniden yapılacak olması nedeniyle iki yıl sonra farklı bir yapı altında yeni Mezunlar Günü buluşmalarına merhaba diyecek olmalarına rağmen, etkinlikte gençlik dönemlerinin en güzel anılarının geçtiği binalarını bir daha göremeyecek olmalarının burukluğu vardı.

102 ÖNCÜ EKL’Lİ SERGİSİ…

Buluşma, 28 Nisan Pazar günü saat 12.00’de okul bahçesinde toplanmaya başlayan Erenköy Kız Lisesi mezunlarının “102 Öncü EKL’li” adlı sergiyi ziyaretiyle başladı. Erenköy Kız Liseliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Güzin Övünç’ün açılış konuşmasının ardından, derneğin Kurucu Başkanı Dr. Mutlu Urcun Atagün’ün aynı zamanda ölüm yıldönümü olması nedeniyle anma töreni yapıldı.

KOLYE, KEP VE PLAKET TÖRENİ…

Daha sonra 50 yıllık mezunlar için bir kolye töreni düzenlendi. Sonrasında ise 25, 30 ve 40 yıllık mezunlar için plaket ve kep töreni gerçekleştirildi. Buluşmanın en renkli anı ise, Erenköy Kız Lisesi mezunları tarafından oluşturulan koronun performansı oldu. Okulun müzik öğretmeni Mustafa Yeleğen tarafından oluşturulan koronun seslendirdiği Yeşilçam şarkıları, etkinliğe katılanların adeta coşmasına neden oldu.

Erenköy Kız Lisesi Mezunlar Günü buluşmasında plaket alanlar arasında, ünlü suluboya ustası Ressam Neşe Gümüşcüoğlu ile gayrimenkul danışmanı Şen Özkenel de vardı…
İnşaat süresince “Genç Fidanlar” bahçesinden zorunlu olarak uzak kalacak Erenköy Kız Anadolu Lisesi öğrencileri ve mezunlar, nice başarılara imza atmış EKL’li kadınların yaktığı meşaleyi yeni okul binalarında buluşup ileriye taşımaya kararlı…
Erenköy Kız Lise
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir