Erenköy Muhtarı Necla Alpüstün: Sosyal projelere çok önem veriyorum
 Deniz İhsan Taşdelen

Erenköy Muhtarı Necla Alpüstün: Sosyal projelere çok önem veriyorum

Erenköy Muhtarı Necla Alpüstün: Sosyal projelere çok önem veriyorum
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Yerel seçimlere doğru gün sayarken, Erenköy Mahallesi Muhtarı Necla Alpüstün ile bir araya geldik. 2014 yılında Erenköy Mahallesi’nin ilk kadın muhtarı olan Alpüstün, yeniden adaylığı ile ilgili “Erenköy Mahallesi’ni çok seviyorum. Burada muhtar olarak görev yaptığım için onur ve gurur duyuyorum. Bu sebeple de yeniden seçilmek ve görevime devam etmek istiyorum” dedi. Muhtar Necla Alpüstün, konuşmasını şöyle sürdürdü:

EN BÜYÜK SORUN KENTSEL DÖNÜŞÜM…

“Sosyal projelere çok önem veriyorum. Yardımlaşma çok önemli. Erenköy halkı, çok yardımsever bir halk… Komşusuna yardım eder, herkese yardım eder, bir proje olduğu zaman bir araya gelirler. Biz burada Erenköy ve birtakım başka mahallelerden kullanılmayan temiz eşya ve kıyafetleri toplayarak, ihtiyacı olanlara aktarıyoruz. Bizim mahallemizin en büyük sorunu, kentsel dönüşümden kaynaklanan sorunlar. Sokaklarda birçok bina üst üste yıkıldı. Hal böyle olunca da çocuk ve yaşlılar yürümekte zorluk çekiyor. Bundan dolayı problemlerimiz var. Ayrıca bu sene ekonomik kriz ve kentsel dönüşümden dolayı mahallemizden taşınan birçok emekli kişi geri dönemedi. Çünkü müteahhitlerin çoğu işi yarıda bıraktı gitti. Tüm sorunların yakın zamanda çözülmesini umut ediyoruz.

Necla Alpüstün
VATANDAŞIN İLK ULAŞABİLECEĞİ YER MUHTARLIK…

Erenköy Mahallesi, Kadıköy Belediyesi ile ortaklaşa çevre, geri dönüşüm, atık toplama konularında pilot mahallelerden biriydi. İlk burada başladı çalışmalar. Mahallemiz buna çok duyarlı oldu, toplantılar yaptık. Ayrıca bizim muhtarlığımızda da atıklar, atık pil, geri dönüşüm için plastik ve kağıtlar da buraya gelmeye başladı. Biz vatandaşa kurumlarla iletişimi sağlıyoruz. Vatandaşın bir problemi olduğu zaman ilk ulaşabileceği yer muhtarlık. Yani biz muhtar olduktan sonra çok güler yüzlü ve ilgili olduğumuz için, mahalleli bizi evladı gibi gördü. Vatandaşımız gelir, derdini anlatır, çayını kahvesini içer, her türlü problemiyle ilgileniriz.”

Bunu paylaş:
  • 615
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir