Esat Acet Nuhoğlu sergisine yoğun ilgi
 Kadir Toprakkaya

Esat Acet Nuhoğlu sergisine yoğun ilgi

Esat Acet Nuhoğlu sergisine yoğun ilgi
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

At resimleriyle ünlü ressam Esat Acet Nuhoğlu’nun Caddebostan Büyük Kulüp’te açtığı “Hayatımız 4 Nala” adlı 51. kişisel sergisi, sanatseverlerin beğenisiyle karşılandı. 30 Ocak 2019 tarihine kadar ziyaret edilebilecek sergisine olan yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Nuhoğlu, şunları ifade etti:

“51. kişisel sergimde beni yalnız bırakmayan tüm dostlarıma ve değerli sanatseverlere çok teşekkür ediyorum. Bana göre sanat; hayatımızdaki anlarımızı ve anılarımızı içeren, bakıldığı zaman insanın içine işleyen ve onda farklı duygular uyandıran biricik eserlerden oluşur. Hayatımda değer verdiğim bu iki şeyi –atları ve sanatı- birleştirerek çalışmak, eserlerimi üretişimin her aşamasında ve daha sonrasında beni mutlu etmekte. Sanat eserlerimde at temasını işlememin bir sebebi de, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün toplumumuzun gelişiminde atları ve sanatı merkeze almasıdır. Ben de bu düşüncelerin izinden giderek, bu zamana kadar açtığım sergilerimde çocuklara ve genç nesillere at sevgisini aşılamaya çalıştım. Bundan sonra da bu yolda ilerlemeyi umut ediyorum.”

Esat Acet Nuhoğlu
İŞ VE SANAT ÇEVRELERİ AKIN ETTİ…

Ressam Esat Acet Nuhoğlu’nu Büyük Kulüp’teki sergisinde ziyarete gelenler arasında iş ve sanat çevrelerinden çok sayıda isim dikkat çekti. Bu isimler arasında Emekli Büyükelçi Onur Öymen, Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, Araştırmacı-Yazar S. Eriş Ülger, Sanatçı Tamer Levent, İşadamları Adnan Şensivas, Mehmet Nuri Kuriş, Yusuf Bulut Öztürk, Muammer Çarmıklı ve Ali Sabouri yer aldı.

Ressam Esat Acet Nuhoğlu’nu, 51. kişisel sergisinde sevgili eşi Gülşen Acet, eşinin kardeşi Bülent Sözen ve eşi Nebahat Sözen ile yeğeni Ediz Sözen de yalnız bırakmadı…
Prof. Dr. Hüsamettin Koçan, başarılı sergisinden ötürü Nuhoğlu’nu tebrik etti…
Ünlü Araştırmacı-Yazar S. Eriş Ülger ve Ressam Esat Acet Nuhoğlu…
Esat Acet Nuhoğlu ve İşadamı Mehmet Nuri Kuriş…
Sanatçı Tamer Levent ve Esat Acet Nuhoğlu…
İşadamı Yusuf Bulut Öztürk, eşi Aysel Öztürk ve Esat Acet Nuhoğlu…
İşadamları Adnan Şensivas, Ali Sabouri ve Esat Acet Nuhoğlu…
Esat Acet Nuhoğlu ve Emekli Büyükelçi Onur Öymen…
Esat Acet Nuhoğlu ve İşadamı Muammer Çarmıklı…
Bunu paylaş:
  • 40
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir