Fenerbahçe Spor Kulübü, Ulu Önder Atatürk'ü andı
 Deniz İhsan Taşdelen

Fenerbahçe Spor Kulübü, Ulu Önder Atatürk’ü andı

Fenerbahçe Spor Kulübü, Ulu Önder Atatürk’ü andı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete intikal edişinin 79. yıldönümünde, tüm yurtta olduğu gibi Fenerbahçe Spor Kulübü’nün merkezinde de düzenlenen anlamlı bir törenle anıldı. Fenerbahçe Müzesi girişindeki Atatürk büstünün önünde gerçekleşen anma törenine Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Koordinatörü Tamer Yelkovan, Yüksek Divan Kongre ve Temsilci Üyeleri, şube sorumluları, altyapı sporcuları ile kulüp ve grup şirketleri çalışanları katıldı.

Saatler 09.05’i gösterdiğinde siren sesleri eşliğinde yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın hep bir ağızdan söylenmesiyle başlayan törende ilk konuşmayı Kadıköy Life Dergisi köşeyazarı, aynı zamanda Fenerbahçe Spor Kulübü Tarih Müze ve Arşiv Kurulu Başkanı Sertaç Kayserilioğlu yaptı. “Onun fani vücudu, bir 10 Kasım günü milletin yüreğinden kopup toprağa düşmüştü. Bir milletin kalbinde böylesi geniş, böylesi derin bir sevgi barındırmaktan öte bir insana sunulabilecek başka büyük ödül ne olabilir ki?” şeklinde konuşan Kayserilioğlu, sözlerine şöyle devam etti:

Kadıköy Life Dergisi köşeyazarı Sertaç Kayserilioğlu

SERTAÇ KAYSERİLİOĞLU: ATA’MIZIN KURDUĞU CUMHURİYET’E DAİMA SAHİP ÇIKACAĞIZ…

“Gönüllerinin Fenerbahçesi’nden yana olduğunu her daim hissettirmiş, onursal üyemiz Mustafa Kemal Atatürk’ümüz, kulüp şeref defterine Fenerbahçe Spor Kulübü kuruluş tüzüğünde de yer alan ‘Fenerbahçe Kulübü’nün kuruluşunun amacı, vatan gençlerini vatan savunmasına ve askeri seferberliklere hazırlamaktır’ yazmıştır. Bunun aslında Cumhuriyet ve istikbalimizi ilelebet korumak görevine çağrı olduğu kesinlikle aşikardır. İşte bizler Fenerbahçe Spor Kulübü olarak, maruz bırakıldığı her türlü zorluklara rağmen Cumhuriyet’e sahip çıkma yolunda her daim dimdik durma örnek sürekliliğini gösteren Aziz Başkanımız önderliğinde, Ata’mızın kurduğu Cumhuriyet ve devrimlerine daima sahip çıkacağız.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE…

Ulu Önderimiz ve onun devrimleri, fenerimiz misali her zaman ışığımız olacak. Ona giden ve ondan geçen tüm yollarda her daim var olacağımızı bir kez daha tekrarlıyor, bu vatan için kanını canını vermiş tüm gazi ve şehitlerimizin aziz hatıraları önünde yine bir 10 Kasım günü, saygıyla, minnetle, saygıyla eğiliyorum. Ruhları şad, kefenleri al bayrak, mekanları cennet ola… Ne mutlu Türküm diyene!”

MERAL TAŞDELEN: ONSUZLUK BÜYÜK BİR HÜZÜN, İLKELERİ İSE HER ZAMAN UMUTTUR…

Daha sonra Fenerbahçe Spor Kulübü çalışanları adına Dereağzı Tesisleri Santral Görevlisi Meral Taşdelen, bir kıyas yapılabilmesi için Cumhuriyet’in ilan edildiği 29 Ekim 1923 tarihinde ülkenin halini ve geri kalmışlığını anlatan, içinde o yıllara dair birçok veri barındıran konuşmasını  gerçekleştirdi. Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet ve devrimlerin önemine vurgu yapan Taşdelen; “Kaderin bizim kuşağımıza yüklediği bir görev olarak gördüğü hedeflerini Dünya’da eşi benzeri görülmemiş bir kalkınma hamlesi olarak gerçekleştirirken, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ ilkesiyle bütün farklılıkları uyum içinde bir arada barındıran bir milletin lideri olduğu için büyüktür Mustafa Kemal. İşte bu sebepten onsuzluk büyük bir hüzündür, özlemdir, ilkeleri ise her zaman umuttur” dedi.

SPORCULARDAN ATATÜRK VE MİLLİ MÜCADELE KONULU ŞİİRLER…

Anma töreni, Fenerbahçe Yüzme Şubesi sporcularından Dağhan İrmak’ın “Mustafa Kemal’i Düşünüyorum” adlı şiirini seslendirmesiyle devam etti. Masa tenisi sporcularından Sedanur Kaçar’ın Kuvayi Milli Destanı’nı okuması ve futbol altyapı sporcularından Hasan Küçük’ün “Mustafa Kemal’in Mangası” adlı şiiri seslendirmesinin ardından etkinlik sona erdi.

Fenerbahçe Spor Kulübü masa tenisi sporcusu Sedanur Kaçar…

Fenerbahçe Yüzme Şubesi sporcularından Dağhan İrmak…

Fenerbahçe Spor Kulübü

Futbol altyapı sporcularından Hasan Küçük…

Fenerbahçe Spor Kulübü

Fenerbahçe TV spikerlerinden Fatih Demirkol…

Fenerbahçe Spor Kulübü

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir