Gayrimenkul sektörü başarılı adaylarını bekliyor…
 Kadir Toprakkaya

Gayrimenkul sektörü başarılı adaylarını bekliyor…

Gayrimenkul sektörü başarılı adaylarını bekliyor…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Gayrimenkul çözüm ortağınız Coldwell Banker, “Gayrimenkul’den Nasıl Zengin Olunur” konulu seminerlerinin ilkini, 22 Temmuz’da İstanbul’da gerçekleştirdi. Gayrimenkul sektöründe başarılı olmak isteyen adayların katıldığı seminere ilgi büyüktü.

Her ay düzenli olarak yapılacak…
 
Gayrimenkul sektörüne adım atmak isteyen girişimciler için, gayrimenkul danışmanlığı pozisyonunda yüksek bir kazanç ve dünya çapında başarılı bir kariyerin ipuçlarının anlatıldığı seminerler, her ay düzenli olarak gerçekleştirilecek.
 
Çok sayıda kişinin katıldığı seminerin ilkinde, Coldwell Banker Türkiye Genel Müdürü Gökhan Işık, sektörde başarılı ve zengin olmak isteyen adaylara gayrimenkul sektörünün yapısını ve sektörün büyüklüğünü rakamlarıyla açıkladı.
 
 
Gökhan Işık; “Türkiye ve dünyada gayrimenkul sektörü, son yıllarda büyük değer kazandı. 2009 yılında gayrimenkul satış adeti, son 4 yılın ortalamasına göre % 23,8 oranında arttı. İşlem hacmi ise % 7,5 arttı. 2009 yılında konut sahipliğinde büyüme oranı % 4.1, kiralama oranında ise % 4.5 oranında gözlendi” dedi.
 
Işık ayrıca; Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, 2009 yılında Türkiye’de bir önceki yıla oranla konut satışlarında oranın % 24,5 oranında artış göstererek 531.746 olduğunu iletti. Türkiye’de 10 yıl içinde konut satışlarında büyük yol kat edildiğini vurgulayan Işık, 1999 yılında bu rakam 997.632 iken, 2009 yılında gayrimenkul alım satımlarının 1.500.000’un üzerine çıktığını söyledi.
 
Coldwell Banker hakkında…
 
1906 yılında San Francisco’da, Colbert Coldwell ve Benjamin Arthur Banker tarafından, gayrimenkul danışmanlık hizmeti vermek üzere kurulmuştur. Coldwell Banker, kuruluşundan 1982 yılına kadar olan tarih süresince hiç franchise vermemiştir ve ticari gayrimenkul, lüks gayrimenkul, satış sonrası hizmet ve mortgage konularındaki uzmanlıklarını Coldwell Banker Commercial, Previews International, Concierge ve Coldwell Banker Mortgage olarak markalaştırmıştır. 1982’den bu yana olan büyümesi ile bugün 49 ülkede 3.600’ü aşkın franchise ofisi ve 120.000’i aşkın gayrimenkul danışmanı ile hizmet vermektedir. 500 milyar USD işlem hacmi ve 6,6 milyar USD cirosu ile büyümeye devam etmektedir. Türkiye ve K.K.T.C master franchise’ı olarak 2007 yılında çalışmalarına başlamıştır.
 
Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir