El ve gönül birliğinin adresi: Fenerbahçe Gönüllüleri
 Pınar Baltacı

El ve gönül birliğinin adresi: Fenerbahçe Gönüllüleri

El ve gönül birliğinin adresi: Fenerbahçe Gönüllüleri
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

16 yıl önce kurulan Fenerbahçe Gönüllü Evi, o zamandan bu yana semtin genel sorunlarını mercek altına alarak, Kadıköy Belediyesi’nin de destekleriyle çözüm sunmaya çalışıyor. Yeni döneme geçtiğimiz gün düzenlenen açılış etkinlikleriyle başlayan Fenerbahçe Gönüllüleri, çevre sakinlerinin de katılımıyla ikramlar eşliğinde uzun sohbetler ederek hem geçmiş dönemlerdeki etkinlik ve çalışmalarını değerlendirdi, hem de önümüzdeki sezonda gerçekleştirmeyi hedefledikleri projeleri konuştular.

Kadıköy Life Dergisi’ne gönüllü çalışmalarına dair açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Gönüllüleri Başkanı Ayten Çokdan; “Kurulduğumuz ilk dönemlerden bugüne özveri ve gayretle geldik. Mükemmel bir bahçesi olan yapımızla Fenerbahçelilerin sorunlarına çözümler üretmeye devam ediyoruz. Her sene Ekim ayında yeni döeneme giriş yapıyoruz. Tüm Fenerbahçelileri çatımız altında birleşmeye bekliyoruz” dedi.

Fenerbahçe Gönüllüleri

“MAHALLEYİ BİR ARADA TUTMAYI HEDEFLİYORUZ”

Eski halk evlerinin görevini üstlenen gönüllü evlerinde, haftanın belirli günlerinde söyleşiler yapılıyor. Alanında uzman kişilerin katılımıyla düzenlenen bu söyleşilerle halkın farklı konularda bilinçlendirilmesi amaçlanıyor. Fenerbahçe Gönüllüleri olarak Kadıköy Belediyesi’ne ait sosyal hizmet binalarının da tanıtımını yaptıklarını ifade eden Başkan Çoktan; “Mahalleliyi bir arada tutmak temel amacımız. El birliği ve gönül birliğiyle hareket ediyoruz. Her yıl talebimiz doğrultusunda halk eğitim merkezlerinden hocalarımız gelerek, burada ücretsiz dersler veriyor. Bireysel olarak yardıma ihtiyacı olan kişilere de destek sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

16 yıl önce kurulan Fenerbahçe Gönüllüleri, o zamandan bu yana semtin genel sorunlarını mercek altına alarak, Kadıköy Belediyesi’nin de destekleriyle çözüm sunmaya çalışıyor.
Bunu paylaş:
  • 79
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir