Cenay Toprakkaya

Hayvan deneylerine karşı dev kampanya!

Hayvan deneylerine karşı dev kampanya!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Dünya üzerindeki ülkelerin yüzde 80’inin, kozmetik sektörünün ürün ve içeriğiyle ilgili hayvanlar üzerinde deney yaptığını ve buna karşı tüm dünyayı kapsayan bir yasa olmadığını biliyor muydunuz? Hayvan deneylerinin dünya çapında sonsuza dek yasaklanmasını sağlamak amacıyla, The Body Shop ve Cruelty Free International işbirliğiyle yeni bir kampanya başlatıldı. Buna göre hayvansever ve duyarlı insanlar, bu zulmü tüm dünyada bitirmek için imza atmaya davet ediliyor.

Güvenilir alternatifler olmasına rağmen, Cruelty Free International’ın tahminlerine göre her yıl dünya çapında 500 binden fazla hayvan hala deneylerde kullanılıyor ve güzellik uğruna can dostlarımıza zarar verilmeye devam ediliyor. The Body Shop ve Cruelty Free International, başlattıkları yeni kampanya ile hayvansever ve duyarlı insanları el ele verip, bu zulmü sonsuza dek tüm dünyada bitirmek için imza atmaya davet ediyor.

hayvan deneyleri

HEDEF 8 MİLYON İMZA…

1 Haziran 2017 tarihi itibariyle mağazalarda da imza verebileceğiniz, şimdiye kadarki hayvan deneylerini durdurmak için yapılmış en büyük kampanya olan “Daima Hayvan Deneylerine Karşı (Forever Against Animal Testing)”, dünya çapında 8 milyon imzaya ulaştıktan sonra Birleşmiş Milletler’i hayvanlar üzerinde yapılan deneyleri her yerde ve sonsuza dek bitirecek bir anlaşma yapmaya davet ediyor. Kampanyayla ilgili The Body Shop mağazalarından veya www.thebodyshop.com/ban-animal-testing adresinden imza verebilirsiniz.

DÜNYANIN EN BÜYÜK HAYVAN DENEYİ KARŞITI KAMPANYASI…

The Body Shop Uluslararası Kampanyalar ve Sosyal Sorumluluk Kıdemli Müdürü Jessica Macneil-Brown, kampanya ile ilgili yaptığı açıklamada “Kozmetik adına hiçbir hayvanın zarar görmemesi gerektiğine derinden inanıyoruz ve hayvan deneylerinin vaktinin geçtiğini, gereksiz ve acımasız olduğunu savunuyoruz. Bu yüzden Cruelty Free International ile birlikte çalışarak, tüm dünyada kozmetik ürün ve içeriklerinin hayvanlar üzerinde test edilmesini yasaklamayı amaçlayan, dünyanın en büyük hayvan deneyi karşıtı kampanyasını başlattık” dedi.

TEK ÇÖZÜM, KÜRESEL BİR YASAK GETİRMEK…

Cruelty Free International CEO’su Michelle Thew ise, dünya çapında birçok insanın bu deneylerin durdurulmasını istediğini, ancak mevcut yasaların belirsiz ve çok büyük açıklara sahip olduğunu belirterek; “Gün geçtikçe daha çok ülke güvenlik testlerinin hayvan içermemesini zorunlu kılsa da, hala yapılması gereken çok şey var. Hayvan deneylerinin yasal olduğu yerlerde, çoğu ülke deneyle ilgili bilgilerin halka açıklanmasını zorunlu kılmıyor. Bu yüzden hayvan deneylerinin ne kadar yaygın olduğunu anlamak inanılmaz derecede zor oluyor. Tek bir deney için bile yüzlerce hayvan kullanılabiliyor. Bu yüzden dünya üzerinde hayvan deneylerine bel bağlayan tek bir ülke veya şirket varolduğu sürece, hayvan hayatları üzerindeki etki çok büyük olabilir. Hala ülkelerin yüzde 80’i kozmetik ürünlerin hayvanlar üzerinde test edilmesine izin verdiği için, bu zulmü durdurmanın tek yolu küresel bir yasak getirmek.”

Siz de formu imzalayarak, hayvan deneylerinin sona erdirilmesine ve can dostlarımıza uygulanan bu zulmün yasaklanmasına katkıda bulunabilirsiniz: thebodyshop.com/ban-animal-testing

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir