Hayvanseverler “Can Dostumuz Kediler” sergisinde buluştu...
 Kadir Toprakkaya

Hayvanseverler “Can Dostumuz Kediler” sergisinde buluştu…

Hayvanseverler “Can Dostumuz Kediler” sergisinde buluştu…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi tarafından düzenlenen “Can Dostumuz Kediler” adlı sergi görücüye çıktı.

Sanat ve Tasarım Fakültesi öğrencileri tarafından oluşturulan “Doğuş Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü” ve Prof. Nazan Erkmen tarafından düzenlenen sergi, önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Açılış konuşmasını Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Nuri Ceranoğlu’nun gerçekleştirdiği sergiye, tasarımcı Rezzan Ganiz de katıldı.

Amatör ve profesyonel olarak yapılan resimlerin satışa sunulduğu sergide elde edilen gelirlerin hayvanları korumak ve beslemek için kullanılacağını söyleyen Prof. Nazan Erkmen; “Üniversite, eğitimin yanı sıra topluma açılmak demek. Buradan yola çıkarak bu sergiyi düzenledik. Sosyal medya üzerinden duyanlar, öğrencilerim, dostlarım nefis işler çıkardı ve bu sergiyi açtık’’ dedi.

“PET-SHOP’LARDAN HAYVAN ALMAYIN…”

Prof. Erkmen, hayvanlar konusunda herkesin duyarlı olması gerektiğini ifade ederek, sözlerine şu şekilde devam etti: “Sokaklar yardıma muhtaç hayvanlarla dolu… İnsanlar, hayvanları satın alıyorlar ve bakamayınca terk ediyorlar. Benim içim acıyor. Hayvan almak isteyenler barınaklardan alsın, pet-shop’lardan hayvan almasınlar. Hiçbir şey yapamıyorlarsa en azından onları sevsinler…’’

“TARİHİ GEÇMİŞ İLAÇLARI BİZE GETİRİN…”

Öğrencileriyle birlikte çeşitli yerlerdeki hayvanları beslemek için organizasyonlar düzenleyen Erkmen, “Tarihi geçmiş ilaçları ve eski gazeteleri bize getirin’’ diye çağrıda bulundu.

“KANUNLAR ÇIKARILMALI…”

Hayvanlara eziyet edildiğini ve bu suç karşısında kişilerin hiçbir yaptırımla karşılaşmamasını eleştiren Prof. Erkmen, devletin de bu konuda duyarlılık göstermesi gerektiğini söyledi. Öğrencilerinden hayvanları besleme ve koruma konusunda söz alan Erkmen, “Devletimiz hayvanlara eziyet edenleri cezalandırmalı ve konuya ilişkin kanun çıkarmalı” şeklinde konuştu.

Doğuş Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Dekanı Prof. Nazan Erkmen, sergi sonunda katkıda bulunanlara teşekkür belgesi vererek, bu faaliyetlerinin devam edeceğini belirtti..

Nil Lopez, verdiği mini konserle sergiye renk kattı…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir