Hotel Suadiye Genel Müdürü Murat Yumak görevinden ayrıldı
 Kadir Toprakkaya

Hotel Suadiye Genel Müdürü Murat Yumak görevinden ayrıldı

Hotel Suadiye Genel Müdürü Murat Yumak görevinden ayrıldı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Türk turizminin tarihi otellerinden Hotel Suadiye’nin 15 yıllık başarılı genel müdürü Murat Yumak, yeni ufuklara doğru yolculuk için görevinden ayrıldı. Görev aldığı süre içerisinde birçok başarıya imza atan Murat Yumak‘ın ayrılmasıyla İstanbul turizmi değerli bir genel müdürünü kaybederken, Yumak’ın gerçekleştireceği yeni projelerle Türk turizmine yeni değerler kazandıracağı bildirildi.

“BİRİKİMLERİMİ DAHA GENİŞ ALANDA DEĞERLENDİRECEĞİM”

Murat Yumak, aileden turizmci olarak verdiği hizmetleri uluslararası alana taşımak için yeniliklerin peşinde olduğunu belirterek; “Türkiye’nin otel yöneticileri, dünyaya ‘Türk tipi’ otel yöneticiliğini öğretti. Bu çalışmada hepimizin olduğu kadar benim de payım olduğunu ve otel yönetimindeki birikimlerimizi daha geniş alanda tanıtırken, Türk turizminin tanıtımına katkımız da olacağını düşünüyorum” dedi.

Murat Yumak
“HOTEL SUADİYE, AYRILSAK DA BENİM İÇİN DEĞERLİDİR”

Murat Yumak, 15 yıl boyunca çalıştığı İstanbul’un tarihi Suadiye Oteli’nden ayrılışını duyururken şu ifadelere yer verdi: “Hotel Suadiye, Türk turizmi için olduğu kadar benim için de çok değerli bir yuvadır. Hotel Suadiye’nin Türk turizminin yıldızı olarak yaşaması ve gelişmesi için ayrılsak da beraberliğimiz sürecektir. Ben her zaman kendimi Hotel Suadiye ailesinin bir ferdi olarak görüyorum. Meslek yaşantımın çok büyük bir dönemini geçirdiğim, ‘beni ben yapan’ ve birçok kazanımımı borçlu olduğum Hotel Suadiye ailesine, bu uzun yolculukta beni ve ekibimi her zaman destekleyen, başta Erkan Sadıkoğlu olmak üzere Sadıkoğlu Ailesi’ne, benimle birlikte yaklaşık 15 yıldır çalıştığım arkadaşlarıma ve bu uzun yolda yanımda olan Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırımlar ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Kontrolörler Kurulu’na, ayrıca değerli camianın takdirleriyle görev aldığım turizmin çok değerli sivil toplum kuruluşları, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Turizm Otel Yöneticileri Derneği (TÜROYD), turizmin profesyonellerini bir çatı altında toplayan uluslararası kuruluş SKAL bünyesinde birlikte çalıştığım tüm arkadaşlarıma ve sektörün diğer paydaşlarına sonsuz minnet ve teşekkürlerimi sunarım.”

Bunu paylaş:
  • 85
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir