İBB’den İstanbul’a 25. modern okul...
 Kadir Toprakkaya

İBB’den İstanbul’a 25. modern okul…

İBB’den İstanbul’a 25. modern okul…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin şirketlerinden KİPTAŞ tarafından Başakşehir’de inşa edilen Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu, düzenlenen törenle hizmete alındı.

Törene, Başkan Kadir Topbaş’ın yanı sıra İstanbul Milletvekilleri Harun Karaca ve Ünal Kaçır, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım ile öğrenciler ve veliler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, çocukların dünyadaki yaşıtları ile rekabet içinde yetiştiğini belirterek, velilerden çocuklarına örnek olmasını istedi. İBB olarak eğitime çok büyük destek verdiklerine dikkat çeken Topbaş, KİPTAŞ’ın çeşitli ilçelerde 5 okul daha yapacağını müjdeledi.

25 OKUL TAMAMLANDI, 1 OKULUN YAPIMI DEVAM EDİYOR…

Kadir Topbaş, kendi döneminde İstanbul’a 141,3 milyon TL harcayarak toplam 1.025 derslikli 26 okul kazandırdığının altını çizerek; “Bugüne kadar 25 okul tamamlandı, 1 okulun yapımı devam ediyor. Van’da da 18,6 milyon TL harcayarak, tehlike arz eden İmam Hatip Lisesi yerine modern bir okul inşa ettik. Öte yandan, bugüne kadar 143 okula da kapalı spor salonu yaptık. 60 okula daha kapalı spor salonu yapmak için çalışmalara başladık” diye konuştu.

DÜNYANIN ÖRNEK ALDIĞI ŞEHİR İSTANBUL…

İstanbul’a 10 yılda 60 milyar TL yatırım yaptıklarını ve hedefledikleri “dünya ile rekabet eden, örnek alınan bir şehir oluşturmak” amacına ulaştıklarını vurgulayan Kadir Topbaş; “Başka şehirlere imrenen bir İstanbul değil, başka şehirlerin şekline sokulacak bir İstanbul değil, dünyanın örnek aldığı bir şehir haline getirmeyi istedik. Nitekim, başkanlığını yürüttüğüm UCLG’ye üye şehirlerin başkanlarının birçoğu İstanbul’dan birçok modelleri kendi ülkelerine taşımak istiyorlar” ifadelerini kullandı.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir