İSPARK’tan otopark sıkıntısına teknolojik çözüm…
 Kadir Toprakkaya

İSPARK’tan otopark sıkıntısına teknolojik çözüm…

İSPARK’tan otopark sıkıntısına teknolojik çözüm…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kent genelinde araç yoğunluğunun fazla olduğu noktalarda, otopark kapasitesi teknolojik sistemler ile artırılıyor. İSPARK, “dönme dolap” adı verilen sistemi yoğunluğun yaşandığı merkezlerde yaygınlaştırmaya devam ediyor.

Özellikle günlük araç girişleri ve parklanma verileri incelenerek, otopark sıkıntısının fazla olduğu yerler tespit ediliyor. Araç yoğunluğu fazla olan ve kapasitesi düşük otoparklarda araçların park edeceği alan, sistem sayesinde genişletiliyor. İki araçlık alana 8, dört araçlık alana ise 24 araç park ediliyor.

OTOMOBİLLER RAFLARDA…

İSPARK, “Carlift” (Mekanik Otopark Sistemi), “Combilift” (Yarı Otomatik Otopark Sistemi) ve “Dönme Dolap Park” projelerini hayata geçirerek; Darüşşafaka Katlı Otoparkı, Cihangir Katlı Otoparkı, Merter Katlı Otoparkı, Eminönü Açık Otoparkı, Şişli Eser Açık Otoparkı, Bezmialem, Kartal ve Kadıköy Açık Otoparkları’nda daha fazla aracın parklanmasına imkân sağladı.

TEKNOLOJİK SİSTEMLER YAYGINLAŞTIRILACAK…

İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, yoğunluğun yaşandığı otoparklarda sürücülerden kapasitenin artırılması yönünde talepler geldiğini belirterek, “Bu taleplerin değerlendirilmesi sonucunda, en uygun  proje belirlenerek uygulandı. Katlı ve açık otoparklarda uyguladığımız teknolojik sistemler ile araçlara yeni yer açarken, sürücülere de hızlı parklanma olanağı sunuyoruz. Trafik ve parklanma ihtiyacının yoğun olduğu noktalarda teknolojik  sistemleri yaygınlaştıracağız” dedi.

ZAMAN KAYBI VE STRES ÖNLENECEK…

Hayata geçirilen sistemler sayesinde sürücülerin otopark sıkıntısına çözüm üretilirken, trafikten kaynaklı zaman kaybı ve stres gibi olumsuz unsurların önüne geçilmek hedefleniyor.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir