Kadir Toprakkaya

İstanbul’a 1.705 yeni otobüs…

İstanbul’a 1.705 yeni otobüs…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bayramda hizmet veren İETT çalışanlarıyla bayramlaştı. Ziyarette, İETT Genel Müdürü Hayri Baraçlı ile İETT bürokratları da hazır bulundu.

Çocuklarla da bayramlaşan ve harçlık veren Başkan Kadir Topbaş, İETT’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin en iyi hizmet veren birimlerinden biri olduğunu söyledi. İstanbul’a çok daha kaliteli hizmet vermek için teknolojiyi yakından takip ettiklerini ve otobüsleri yenilediklerini belirten Kadir Topbaş, İETT’nin uyumlu çalışma stratejisiyle İstanbul’a kaliteli bir hizmet sunduğunu söyledi.

“SIRRIMIZ PARA, ZAMAN VE İNSAN YÖNETİMİNİ İYİ YAPMAK”…

İstanbul’a yılsonuna kadar 1.705 yeni otobüs alamı için çalışma başlattıklarını, bunlardan 758 tanesinin devreye gireceğini müjdeleyen Kadir Topbaş; “Bir otobüs firmasına ‘Sizden 300-500 tane otobüs alacağız. Türkiye’de fabrika kur’ denilse kurarlar. İBB’nin halk otobüsleri ve Otobüs AŞ dahil 3 bin yeni otobüs alması, dünyadaki ekonomik krize rağmen otobüs üreticilerine de hayat verdi. Sırrımız para, zaman ve insan yönetimini iyi yapmamızdır” dedi.

İSTANBUL’DAKİ OTOBÜSLERİN TAMAMI YENİLENECEK…

İETT Genel Müdürlüğü’nün Özel Halk Otobüsleri’nin daha kaliteli ve ucuz bir şekilde araçlarını yenileyebilmeleri için bir strateji geliştirdiğini ve bu sayede İstanbul’daki otobüslerin tamamının engellilerin kullanımına uygun, klimalı, modern araçlarla yenileneceğini ifade eden Başkan Topbaş, sözlerini şöyle sürdürdü:

YOLCULUKLAR ARTIK DAHA GÜVENLİ…

“Göreve geldiğimizde otobüslerin içini ve dışı kayıt altına alan bir sistem olsun istedik. Bu yeni otobüsler, içerdeki ve dışardaki görüntüleri devamlı kayıt altına alıyor ve 5 gün süreyle hafızasında tutuyor. Ortaya çıkan herhangi bir olayda, gerekli birimler devreye girerek görüntüler incelenebiliyor. Daha güvenli bir yolculuk için bu sistemi kurduk.”

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir