"Kadıköy'de Yaşamak Ayrıcalıktır" Diyenlerin Buluşma Noktası...

İstanbul Yelken Kulübü yeni yelkenciler yetiştirmeye devam ediyor

Yazar: Canan Toprakkaya

1952 yılında kurulan İstanbul Yelken Kulübü, yelkene gönül vermiş sporcuları Fenerbahçe’de yetiştirirken, sporcuların yarışmalarda kazandıkları başarılarla üyelerini de onurlandırıyor.

Yelken sporunda 70 yılı aşkın süredir hizmet veren ve bugüne kadar çok başarılı sporcular yetiştiren İstanbul Yelken Kulübü, yeni sporcuları yelken dünyasına kazandırmayı sürdürüyor. Türkiye’nin ilk ve en büyük yelken kulübü olma özelliği de taşıyan İstanbul Yelken Kulübü’nde, yelken sporuna gönül vermiş yaklaşık 300 lisanslı sporcu bulunuyor.

İstanbul Yelken Kulübü
7-30 YAŞ ARASI YELKENCİLER…

Kulübün Fenerbahçe Koyu’ndaki tesislerinde yer alan eğitim merkezinde 7-30 yaş aralığındaki gençler, uzman eğitmenler eşliğinde kendilerini ve yelken sporunu geliştirmek adına çaba harcıyor.

ŞAMPİYONLAR YETİŞİYOR…

Kulüp bünyesinde özveri ve disiplin altında çalışmalarına devam eden sporcular, bu çabalarının karşılığını elde ettikleri şampiyonluklarla taçlandırıyor. Bu sporculardan Ece Emine Şener, 2017 yılında İstanbul Yelken Kulübü İstanbul Ligi Optimist Kızlar kategorisinde kazandığı ikincilik ödülünü, 2019 yılında Türkiye Yelken Federasyonu Türkiye Şampiyonluğu ile sürdürdü.

İstanbul Yelken Kulübü
Selin Yılmaz & Ece Emine Şener ikilisi, geçtiğimiz yıl 420 Kızlar, 420 U19 Kızlar kategorilerinde Türkiye Şampiyonu oldular. İkili, İstanbul Yelken Kulübü tesislerinde çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor…
HAZAL ŞİŞMAN HOCA İLE ÇALIŞIYORLAR
Aralarında Selin Yılmaz & Ece Emine Şener’in de bulunduğu 420-470 grubu, Takımlar Sorumlusu olarak ünlü eğitmen Hazal Şişman yönetiminde çalışıyor…
Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
kadıköy life

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et