İşte İstanbul’da değerlenecek ilçeler…
 Kadir Toprakkaya

İşte İstanbul’da değerlenecek ilçeler…

İşte İstanbul’da değerlenecek ilçeler…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

2013 yılına mütekabiliyet, kentsel dönüşüm ve 2B yasaları ile hızlı bir giriş yapan gayrimenkul sektöründe özellikle İstanbul, bu hareketlilikten nasibini alıyor. Şehrin her yerinde yeni konut ve ofis projeleri yükselirken, bir yandan yapılan altyapı ve ulaşım projeleriyle de farklı bölgeler ön plana çıkıyor.

İstanbul’da gelişmesi devam eden bölgelerde gayrimenkul projeleri hızla yükselirken, uzun vadede prim yapması beklenen yerler arasında ise Kartal, Sancaktepe, Kayabaşı, Kağıthane-Ayazağa-Seyrantepe, Haliç-Piyalepaşa ve Zeytinburnu-Topkapı bölgeleri gösteriliyor.

İnşaat sektörünün gelişimindeki en önemli etken olarak kentsel dönüşümü gösteren gayrimenkul değerleme uzmanı Makbule Yönel Maya, önümüzdeki sene bu kanun ile başlayacak projelerin sektörü yine ayakta tutacağını ifade etti. Dönüşüm projelerinin özellikle şehir merkezindeki hareketliliği tetiklediğini belirten Maya, merkezden uzaklaştıkça gelişim bölgelerini harekete geçiren etkenin ulaşım ve altyapı çalışmaları olduğunu söyledi.

ÜÇÜNCÜ KÖPRÜ VE HAVALİMANI ETKİSİ…

Maya, “Özellikle Kuzey Marmara Otoyolu, 3. Köprü projesi, 3. Havaalanı projeleri, etkileşim bölgelerinde arsa fiyatlarında önemli artışlara neden olan projeler oldu” dedi.

İstanbul geneli için 2013 yılı başından itibaren lansmanı yapılan yeni projelerin bulunduğu bölgelere bakacak olursak, bu bölgelerin Güneşli, Kartal, Seyrantepe, Kağıthane, Sancaktepe, Eyüp, Bayrampaşa ve Kadıköy olduğunu ifade eden Maya; “İstanbul içindeki gelişme bölgeleri ve trendlere baktığımızda ise, 2013 başından itibaren lansmanı yapılan konut ve karma kullanım projelerinin, bulundukları konum itibariyle benzer bir seyir izlediğini söyleyebiliriz” diye konuştu.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir