Kadir Toprakkaya

Kadıköy’ün yeni balık mekanı “By Esat”a büyük ilgi var…

Kadıköy’ün yeni balık mekanı “By Esat”a büyük ilgi var…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Geceleri’nin yeni balık restaurantı “By Esat” hizmete girdi. Kalamış Yat Limanı karşısında açılan mekân her ne kadar yeni olsa da,  mekânın sahibi ve çalışanları için sektörün eskileri, hatta duayenleri bile denebilir.

Hotel Wyndham Kalamış yanında, daha önceleri Home Store Cafe ve Moss Cafe olarak kullanılan mekân, yaklaşık üç ay süren bir dekorasyon sonrası “By Esat Balık Restaurant” olarak kapılarını açtı.

Önceleri Anadolu Yakası’nın çeşitli mekânlarında çalışan Esat Çek’in bölgeye kazandırdığı mekân, daha ilk günden yoğun bir ilgi gördü. Nerdeyse İstanbul’un bütün ünlü simalarına mekânda rastlayabileceğimiz izlenimi yaratan; lezzetleri, konsepti ve konumu nedeniyle de adından çok söz ettirecek mekânın hayırlı olması dileklerimizi iletiyoruz.

FEVZİ DÖNBEK, NİHAT KARAKOÇ VE ALİ ZENGİN YÖNETİMİNDE…

By Esat Balık Restaurant’ının lezzet yönetimi ünlü şef Fevzi Dönbek’e emanet edilirken, servis yönetiminin de duayen şeflerden Nihat Karakoç ve Ali Zengin’e emanet edildiğini gözlemledik.

Mekânın ilk konukları arasında, aralarında Fenerbahçe Basketbol Takımı menajerlerinden Cenk Renda’nın da bulunduğu turizmciler vardı. Onlar, henüz 8 aylık olan en küçük ziyaretçileri Ela Özünal ile birlikte hem “hayırlı  olsun” dileklerini ilettiler, hem de yeni lezzetleri test ettiler. Celal Özünal, Esra Özünal, Emrah Ergüneş, Sedef Ergüneş, Gürkan Koçoğlu, Seval Koçoğlu, Kemal Ocak, Çiğdem Ocak, Zehra Demircan ve Cenk Renda…

Esat Çek; Bora Anadol, Özge Ünal ve Esra Özdemir’e “Hoşgeldiniz” dedi…

By Esat Balık Retsaurantı’nın bir başka köşesindeki konukları ise, ünlü yönetmen Bedri Elaidi ve yakın dostu Abdullah Mutlu idi. Nihat Karakoç, onlara “Burası sizin eviniz” diyerek, kendilerini her zaman evlerindeki kadar rahat hissedebilecekleri izlenimini yarattı…

By Esat Balık’ın lezzet yönetimi, bu konuda ilk 10 isim arasında yer alan Fevzi Dönbek’e emanet edilmiş…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir