Kadir Toprakkaya

Kadıköy Altıyol’da ücretsiz internet keyfi…

Kadıköy Altıyol’da ücretsiz internet keyfi…
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, Altıyol’da ücretsiz ve sınırsız internet hizmeti başlattı. İnternet ve teknolojinin sonsuz hizmetlerinden Kadıköylülerin kolayca yararlanmasını amaçlayan belediye, Altıyol Boğa Heykeli’nin bulunduğu meydanda sınırsız internet kullanma imkânı sağladı.

Fiberoptik altyapı sistemi ile kurulan ücretsiz internet uygulaması için iki aylık deneme ve test çalışmalarını tamamlayan Kadıköy Belediyesi, geçtiğimiz sabahtan itibaren sınırsız uygulamaya geçti.

FARKLI BİR SOSYAL PROJE…

Projenin Kadıköylülere farklı bir sosyal proje ve hizmet olduğunu söyleyen Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Kadıköylülerin zaten teknolojiyi yoğun kullandığını ve bu hizmete büyük ihtiyaç duyulduğunu kaydederek, ücretsiz-sınırsız internet hizmetinin parklarda da başlayacağı müjdesini verdi.

PROJEDEN NASIL FAYDALANILABİLECEK?..

Ücretsiz internet hizmetten yararlanmak için, bu noktalara gelindiğinde bağlanmak isteyen kişilerin cep telefonlarından ya da diğer cihazlarından “Kadıköy Wifi” ağını bulup seçmeleri gerekiyor. Ardından Kadıköy Belediyesi ücretsiz internet hizmeti ekranı açılıyor. Açılan ekrana GSM numarası girilip gönderiliyor, sonrasında ise telefona gelen şifre ile ücretsiz internet hizmetinden faydalanmaya başlanıyor.

KESİNTİSİZ VE HIZLI BİR İNTERNET HİZMETİ…

Ücretsiz internet hizmeti, teknolojik özellikleri ile de üstün… Projede fiberoptik metro internet altyapısı kullanıldığı için, dalgalanma ve kesinti yaşanmadan hızlı bir internet imkânı sunuluyor.

BAŞKAN ÖZTÜRK: “PARKLARA DA KOYACAĞIZ…”

Ücretsiz internet hizmeti projesinin ilerleyen zamanlarda Yoğurtçu Parkı ve Göztepe Özgürlük Parkı başta olmak üzere birçok parka da konulacağını kaydeden Başkan Öztürk, şu açıklamalarda bulundu:

“TEKNOLOJİYİ ÇOK YOĞUN KULLANAN BİR BELEDİYEYİZ…”

“İnternet, artık hayatın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Gelecekte internet hızının daha da artacağı öngörülüyor. İnternet hizmeti, artık evlerden ve kapalı mekânlardan çıkmaya başladı ve her yerde insanoğluna hizmet sunuyor. Kadıköy Belediyesi’nin birçok dış biriminde ve kültür merkezinde zaten internet hizmeti vardı. Teknolojiyi çok yoğun kullanan bir belediyeyiz. Bu hizmeti halkımıza ücretsiz sunmamız doğal… Ekonomik nedenlerle bu hizmetten faydalanamayan gençler ve diğer vatandaşlarımızı da düşündük. Kısa sürede parklara ve meydanlara da koyacağız.”


 


Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir