Kadıköy Belediyesi Akademi'de Kent Seminerleri
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy Belediyesi Akademi’de Kent Seminerleri

Kadıköy Belediyesi Akademi’de Kent Seminerleri
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi Akademi, yeni bir çalışmanın hazırlıklarını yapıyor. Yerel yönetimler alanında oluşmuş birikimin daha da zenginleştirilmesini; kentlerin daha adil, özgürlükçü ve demokratik bir yapıya kavuşmasını hedefleyen Akademi, yerel yönetimler ve kentsel problemler alanında tartışmalar yürüteceği 8 haftalık “Açık Akademi Kent Seminerleri” programı hazırlıyor.

“İstanbul Nereye?” üst başlığıyla 15 Mart-6 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılması planlanan programda; Kentsel Dönüşüm, Kamu Arazilerinin Geleceği, İstanbul’un Mega Projeleri, Yerel Yönetimlerde Katılımcılık, Kentsel Sürdürülebilirlik, Sokak Hayvanları, Yeni İletişim Teknolojileri ve Kent Hareketleri, Yerel Yönetimlerin Sosyal Hizmet ve Toplumsal Cinsiyet Politikaları gibi farklı başlıkların tartışılması düşünülüyor.

Kadıköy Belediyesi Akademi

ÖZGÜN BİR PROGRAM HAZIRLANDI…

Kadıköy Belediyesi’nin sahip olduğu yerel yönetim deneyiminin akademik birikimle buluşması ve yeni sonuçlar, perspektifler ve politikalar için zemin hazırlıyor olması, programın özgün tarafını oluşturuyor. Programın seminer başlıklarının Kadıköy Belediyesi’nin çeşitli çalışma konularıyla çakışacak şekilde belirlenmiş olmasının ve seminer içeriklerinin belediyenin deneyimleriyle de zenginleştiriliyor olmasının seminerlere farklı bir soluk katacağı düşünülüyor. Böylelikle hem akademik bilgi belediye pratiğiyle birleştirilecek, hem de üniversitelerde çeşitli gerekçelerle öğrencisiyle buluşamayan söz, daha özgürlükçü bir ortamda kendisini ifade edebilecek.

Kadıköy Belediyesi Akademi

KİMLER KATILABİLİR?

Açık Akademi’ye kent üzerine düşünmek, tartışmak ve üretmek isteyen, yerel yönetimler konusunda akademik veya akademi-dışı, teorik veya pratik çalışmalar yürüten-yürütmek isteyen  herkes katılabilir. Açık Akademi Programı, çarşamba, perşembe ve cumartesi günleri ikişer saatlik seminerler şeklinde planlandı. Hafta içi seminerleri 18.30-20.30 saatleri arasında, hafta sonu seminerleri ise 10.30-14.30 saatleri arasında Kadıköy Belediyesi Akademi’nin 19 Mayıs Mahallesi’ndeki binasında yapılacak.

8 HAFTALIK PROGRAM SONRASINDA KATILIM BELGESİ VERİLECEK…

Programda toplamda 6 adet seminer olacak ve her bir seminer 8 hafta sürecek. Seminerlere katılmak isteyenler,  http://kayit.kadikoyakademi.org internet sitesinde aktif olan katılım formunu doldurarak, telefonla ya da Kadıköy Belediyesi Akademi’yi ziyaret ederek kayıtlarını yapabilecek. Katılımın ücretsiz olduğu programa katılanlara, 8 haftalık program sonunda katılım belgesi verilecek.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir