"Kadıköy'de Yaşamak Ayrıcalıktır" Diyenlerin Buluşma Noktası...

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi yeni döneme hazır

Yazar: Pınar Baltacı

Pandemi döneminde kurslarına online mecrada devam eden Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, yeni döneme hazır… Pandemi sürecine uygun kurslar açan Halk Eğitim Merkezi’nin yeni dönemini, başarılı yönetici Hülya Narsap ile konuştuk. Kurs başvuralarının eylül ayının sonuna kadar devam edeceğini ifade eden Narsap, Kadıköy Life Dergisi’ne şu açıklamalarda bulundu:

hülya narsap

“Tüm dünyada ve ülkemizde olduğu gibi bizler için de beklenmeyecek bir süreç yaşandı. Ancak yine de öğretmenlerimiz, çoğu online eğitimlere devam etti. Bu oldukça önemliydi. Böylelikle süreci en az zararla atlatmış olduk ve eğitimlerimizi aksatmadan sürdürdük. Online görüşmeler, dersler ve mesajlar yoluyla ödevleşmeler devam etti. Hatta yıl sonunda da online bir sergi yaptık. Yeni dönemde yavaş yavaş kursları açmaya başladık ama başvurular tabii ki önceki yıllara oranla biraz daha az. Bu noktada da kimseyi yadırgamıyoruz, çünkü şu an zor bir süreçten geçiyoruz. Herkes tedirgin olmakta haklı. Bu koşullara rağmen evde çok sıkılan, bir şeylerle meşgul olmak isteyen kişilere ulaşıyor ve onlar için alternatifler yaratıyoruz.”

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
KADIKÖY HALK EĞİTİM MERKEZİ’NDEN PANDEMİ ÖNLEMLERİ…

Pandemi sürecinde kurum içerisinde alınan önlemlere de değinen Hülya Narsap, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu süreçte kursları mümkün olduğunca seyrelttik ve eski kontenjanların yarısı kadar kişi almaya başladık. Girişte ateş ölçer ve dezenfektanlarımızı kullanıyoruz. Tüm sınıflarda ve tüm mecburi alanlarda yine kişilerin kendini koruması için dezenfektanlarımız mevcut. Bunun yanında bir de izole odamız var, acil durumlarda kişileri oraya alabilmek adına. Kurumumuz düzenli olarak dezenfekte de ediliyor. Kapı kolları ve özellikle çok kullanılan alanlar çamaşır suyu ile siliniyor. Bunun yanında, kursiyerlerimizin ve hocalarımızın kursta her zaman maskeyle bulunduğunu da eklemek isterim.”

KAYIT İÇİN SON GÜNLER

Yeni dönem kurslarına dair bilgiler de veren Narsap; “Yeni dönemde ilk dersimiz, Covid-19 salgını sürecinde kendimizi korumak için dikkat etmemiz gereken hijyen kuralları üzerine. Tüm kurslarımızın başında bu eğitimleri vereceğiz. Sonrasında da çok yakın temas gerektirmeyen tüm kursları açıyoruz. Okullarda açtığımız kursları ne yazık ki açamıyoruz, çocuklar için risk teşkil edebilir diye. Bunun yanında Covid-19 süreci hijyen kurallarına dair servis şoförlerine ve hatta talep olduğu takdirde okulların öğretmen ve velilerine de eğitimler veriyoruz. Bu sene en farklı kursumuz, salgınla mücadele ve hijyen kursu olacak. Dileyen herkes gelip, bize başvurabilir. Kurs kayıtlarımız, 1 Ekim 2020 tarihine kadar devam edecek. Tüm Kadıköylüleri bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Kadıköy Halk Eğitim Merkezi
Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, yeni dönemde üniversiteye hazırlık kursları da açarak, ihtiyacı olan tüm gençlere ulaşıyor…
Paylaş
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
kadıköy life

Beğenebileceğiniz Diğer Haberler

Bu web sitesi kullanıcı deneyimi sağlamak adına kullanıcılara ait çerezleri saklamaktadır. Kabul Et