Kadıköy Kitap Günleri başlıyor
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy Kitap Günleri başlıyor

Kadıköy Kitap Günleri başlıyor
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Geçen yıl ilk kez Haydarpaşa Garı’nda düzenlenen ve 100 bin okurun ziyaret ettiği Kadıköy Kitap Günleri, bu sene yine tarihi garın muhteşem atmosferinde gerçekleştirilecek. 3-11 Haziran 2017 tarihleri arasında sürecek 9. Kadıköy Kitap Günleri’ne 200’e yakın yayınevi katılacak.

Çağdaş Türk edebiyatının önemli isimlerinden Füruzan, bu yılki Kitap Günleri’nin onur konuğu olacak. “Parasız Yatılı” ile Türk edebiyatına büyük katkı sağlamış olan yazar, açılış günü imza standında okurlarıyla buluşacak. 30 yıla yakın Cumhuriyet Gazetesi’nde çalışan, 25 yıldır Kitap Eki’nin yayın yönetmenliğini sürdüren Turhan Günay ise, 9. Kadıköy Kitap Günleri’nin Yayıncılık Onur Ödülü’ne değer görüldü. Çizgi Roman Ödülü’nün sahibi de Karaoğlan’ın yaratıcısı Suat Yalaz olarak belirlendi.

Kadıköy Kitap Günleri

DOPDOLU BİR PROGRAM HAZIRLANDI…

Kitap Günleri’nde bu yıl  180 yayınevi, 16 STK, 28 bireysel yazar yer alacak. 835 sanatçı ve yazarın imza günü yapacağı etkinlikte 86 söyleşi gerçekleştirilecek. Aralarında İrfan Değirmenci, Murathan Mungan, Ahmet Ümit, Haydar Ergülen, Enis Batur, Yekta Kopan, Ercan Kesal, Hüsnü Mahalli, İbrahim Kaboğlu, Fatih Portakal, İhsan Eliaçık, İoanna Kuçuradi, Sevin Okyay, Özgür Mumcu, Ataol Behramoğlu, Mert Fırat, Sunay Akın, Fuat Sevimay, Jale Sancak gibi pek çok yazar, şair, gazeteci, oyuncu, bilim insanı ve felsefeci İstanbullularla buluşacak. Kitap Günleri’nde 25. yılını kutlayan Leman Dergisi de yazar ve çizerleri, atölye ve söyleşilerle yer alacak.

ÇEŞİTLİ ATÖLYELER DÜZENLENECEK…

Okurların vagonlarda kitap okuma, söyleşilere katılma ve yazarlarla buluşma olanağı bulacağı Kitap Günleri boyunca, özellikle çocuk ziyaretçilerin faydalı ve eğlenceli vakit geçirebileceği pek çok atölye de düzenlenecek. Felsefe, Origami, Karikatür, Yaratıcı Yazarlık, Dedektiflik, Hikâye Yazma, Portre Çizim ve Masal Terapisi Atölyeleri, bunlardan sadece birkaçı.

Kadıköy Kitap Günleri

FİLM GÖSTERİMLERİ YAPILACAK…

Kadıköy Kitap Günleri, Kısa Film Kolektifi’nin film gösterimlerine ve söyleşilerine de ev sahipliği yapacak. “Tarihin Rayları Üzerinde”, “In Out”, “The Train” filmlerinin gösterimlerinin yanı sıra “In Out” gösteriminin ardından yönetmen Zeynep Merve Uygun ile bir söyleşi gerçekleştirilecek.

HAYDARPAŞA GARI’NA RİNG SEFERLERİ…

Kadıköy Belediyesi, 9. Kitap Günleri boyunca Bostancı Lunapark, Bostancı Vapur İskelesi ve Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünden Haydarpaşa Garı’na ring seferleri düzenleyecek. 3-9 Haziran günleri arasında saat 11.00, 13.30, 16.30 ve 19.30’da Bostancı Vapur İskelesi önünden; 10.30, 14.00, 17.00, 20.00’da Bostancı Minibüs Yolu Lunapark önünden; 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30’da Kadıköy Haldun Taner Sahnesi önünden Haydarpaşa Garı’na servisler olacak.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir