Kadıköy Lisesi, Suna Kıraç Öykü Yarışması'nda üçüncü oldu
 Nusret Karaca

Kadıköy Lisesi, Suna Kıraç Öykü Yarışması’nda üçüncü oldu

Kadıköy Lisesi, Suna Kıraç Öykü Yarışması’nda üçüncü oldu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Suna Kıraç Liseler Arası 2018 Öykü Yarışması sonuçları açıklandı. 70 okuldan 170 eserin katıldığı yarışmanın ödülleri, 25 Nisan Çarşamba günü Tuzla’daki Koç Okulu’nda düzenlenen bir törenle verildi. “Ev” temalı eserler Birhan Keskin, Murat Uyurkulak ve Handan İnci’den oluşan jüri tarafından değerlendirilirken; yarışmaya “Sarı Işıklar” adlı öyküsüyle katılan İstanbul Kadıköy Lisesi öğrencisi Halil İbrahim Tunç, üçüncülük ödülü aldı.

Koç Okulu konferans salonundaki ödül töreninde Suna Kıraç ile ilgili bir tanıtım filmi, klasik müzik dinletisi ve “Ev” temalı bir dans gösterisi sunuldu. Dereceye giren öykülerin yazarları, danışman öğretmenleri, Koç Okulu yöneticileri, öğretmenleri ve yarışmaya katılan öğrenci ve öğretmenlerden bir grup, ödül töreni sonunda toplu olarak bir hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Suna Kıraç Öykü Yarışması

İLÇENİN GURUR KAYNAĞI: İSTANBUL KADIKÖY LİSESİ…

İstanbul Kadıköy Lisesi, Suna Kıraç Liseler Arası 2018 Öykü Yarışması’na iki öyküyle katıldı. Halil İbrahim Tunç’un yanı sıra “Görkemli Evin Öyküsü” adlı öyküsüyle yarışmaya katılan 11. sınıf öğrencisi Selen Tekcan da tören sonunda katılım belgesini aldı. İstanbul Kadıköy Lisesi Müdür Yardımcısı Fatma Oğuz’un katılımcı öğretmen ve öğrencilere desteği, kurum adına ayrı bir güzellikti. Okul Müdürü Mustafa Yavuz ise, yarışma ile ilgili düşüncelerini şöyle dile getirdi: “Yönetim olarak her zaman iyi bir şeyler yapmaya çalışan öğretmenlerin yanındayız. İstanbul Kadıköy Lisesi ailesi olarak bu gururu yaşıyoruz. Emeği geçen öğretmenlerimize ve derece alan, katılan öğrencilerimizi ayrıca kutluyorum.”

Fotoğraflar: Selen Tekcan

Bunu paylaş:
  • 68
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir