Kadir Toprakkaya

Kadıköy’de buz gibi 30 Ağustos!..

Kadıköy’de buz gibi 30 Ağustos!..
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy’de düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi töreninde, CHP ve İlçe Kaymakamlığı yetkilileri arasında soğuk rüzgarlar esti. Çelenk listesi krizi aşıldı, ancak bu kez isimlerin okunmasında sorun yaşanınca ardı ardına uyarılar geldi.

Son yıllarda resmi törenlerde, siyasi partiler ve STK’ların çelenk sunma listesinde isimlerinin okunmaması nedeniyle birçok kez kriz yaşanmıştı. Sabah 09.00 itibariyle Kadıköy İskele Meydanı’nda başlayan resmi törende siyasi partiler, dernekler ve STK’ların isimleri; Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, CHP Kadıköy İlçe Yönetimi ve STK’ların son dakika temaslarıyla listeye eklendi.

SELAMİ ÖZTÜRK YETKİLİLER İLE GÖRÜŞTÜ…

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, liste krizinin patlak vermesi üzerine Kadıköy Kaymakamlığı yetkilileri ile bir süre görüştü. İsimler tek tek listeye yazıldı, ancak ardından ikinci kriz geldi.

AK PARTİ KATILMADI…

Törende CHP, MHP, HEPAR gibi siyasi partilerin çelenkleri sunulurken, Ak Parti çelenginin bulunmaması ve Ak Parti Kadıköy İlçe Yönetimi’nin resmi törene katılmaması dikkat çekti. Yine Kadıköy Kaymakam Birol Kurubal’ın da törene katılım göstermediği görüldü.

SUNUCUYU SERT DİLLE UYARDILAR…

İstanbul Vali Yardımcısı Yusuf Ziya Karacaev, İstihbarat Yarbay Enver Yılmaz, CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Kadıköy İlçe Emniyet Müdürü Nurettin Demir ve Kadıköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferşat Ayar’ın protokolde yer aldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi töreninde, sunucunun sivil toplum örgütü çelenklerini ardı ardına hızlı bir şekilde okuması büyük tepki gördü.

“BİRAZ YAVAŞ OKUSANIZ NE OLUR?..”

“Yavaş, yavaş” uyarılarına tepki göstermeyen sunucu hızlı bir şekilde listeyi okumaya devam edince; “Çelenklerimizi sunamıyoruz. Burası adeta çorba oldu. Biraz yavaş okusanız ne olur?” uyarısıyla sunucunun yanına gelen HEPAR Kadıköy İlçe Başkanı Mehmet Hakan Semerci, duruma tepki gösterdi. Tören, Kadıköy Kaymakamlığı’nda resmi kutlama programı ile devam etti.

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir