Kadıköy'de Yarıyıl Şenliği
 Cenay Toprakkaya

Kadıköy’de Yarıyıl Şenliği

Kadıköy’de Yarıyıl Şenliği
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kadıköy Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu sene de çocukların eğlenceli vakit geçirebilmesi için dopdolu bir Yarıyıl Şenliği hazırladı. Şenlik kapsamında eğitimler ücretsiz, kültür merkezlerinde sahnelenecek çocuk oyunları ise indirimli olacak. Kozyatağı Kültür Merkezi’nde Çocuk Kitapları Günleri ve Karikatür Evi’nde Yarıyıl Karikatür Günleri, çocuklara keyifli bir yarıyıl tatili yaşatacak.

21 Ocak-5 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek Yarıyıl Şenliği’nde tüm atölye çalışmaları ücretsiz, onlarca tiyatro oyunu ise indirimli olacak. Çocuklar isterlerse Karikatür Evi’ndeki atölye çalışmalarına katılabilecek, isterlerse Kozyatağı Kültür Merkezi’nde kitapların büyülü dünyasına yolculuğa çıkabilecek ya da Barış Manço Kültür Merkezi’nde indirimli tiyatro oyunlarını izleyebilecekler. Kadıköy’ün çocuklarına özel hazırlanan 15 günlük Yarıyıl Şenliği programından bazı ayrıntılar şu şekilde:

Yarıyıl Şenliği

ÇOCUKLAR TİYATROYA DOYACAK…

Oyun Treni / 24 Ocak 13.00: Pınar Çocuk Tiyatrosu, “Oyun Treni” adlı oyunuyla sağlıklı yaşam için temizliğin vazgeçilmez olduğunu eğlenceli bir dille anlatırken, sporun insan sağlığı ve gelişimi için önemini oyunlar eşliğinde aktarıyor. BMKM’de gerçekleşecek oyun ücretsiz.

Pinokyo / 27 Ocak 15.00: Gepetto iyi bir kuklacıdır. Bir gün kukla yaparken kuklanın konuştuğunu fark eder. Bu olaya çok şaşırır ve sevinçle ona Pinokyo adını verir. Komiklikler yapan, insanlar gibi konuşan, dans eden Pinokyo, bir gün diğer çocuklar gibi olmak ister. Çocukların vazgeçilmez kahramanı Pinokyo, tiyatroya taşınıyor. BMKM’de gerçekleşecek oyunun bilet fiyatı ise 20 TL.

Yarıyıl Şenliği

ÇOCUK KİTAPLARI GÜNLERİ…

1 Şubat Çarşamba günü Kozyatağı Kültür Merkezi Sanat Galerisi’nde açılışı yapılacak Çocuk Kitapları Günleri, çok renkli geçecek. Bu yıl dördüncü kez düzenlenen Çocuk Kitapları Günleri’ne katılım ücretsiz. Onlarca yayınevinin katılacağı etkinlik, 5 Şubat tarihine kadar ziyaret edilebilecek. Eğlenceli, keyifli ve kültürel aktivitelerle dolup taşacak Çocuk Kitapları Günleri’ne tüm çocuklar ve gençler davetli.  Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiye (0216) 658 00 15 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

KARİKATÜRLER İLE TATİL…

Karikatür Evi, yarıyıl tatili için çocuklara hem eğlenebilecekleri hem de öğrenebilecekleri bir program hazırladı. “Yarıyıl Karikatür Günleri” adlı program, 31 Ocak Salı günü “Karikatür Evi Atölyelerinden” sergisi ile başlayacak. Karikatür Evi’nde iki dönem boyunca yapılan karikatür ve çizgi roman çalışmalarının görülebileceği sergi, 5 Şubat’a kadar ziyaret edilebilecek. Karikatür Evi’nde yarıyıl tatili boyunca gerçekleşecek etkinliklerin hepsi ücretsiz. 7-14 yaş aralığındaki her çocuk atölyelere katılabilecek.

MÜZİKAL SAHNELENECEK…

Kadıköy Belediyesi Kentsel Arama Kurtarma Takımı BAK Kadıköy ekibinin hazırladığı “Bir Afet Masalı” adlı müzikal oyun, çocukları afetlere karşı bilinçlendirecek ve deprem anında neler yapmamız gerektiğini anlatacak. Alet çantası hazırlama, ilk yardımın önemi gibi temel konuları müzikal bir dille anlatan oyun, Caddebostan Kültür Merkezi’nde 30 Ocak Pazartesi günü saat 12.00’de ücretsiz olarak oynanacak.

Bunu paylaş:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Kadıköy’de Yarıyıl Şenliği

 1. Handan ceritoglu Ocak 23, 2017 at 3:07 pm

  Tiyatro biletleri 20-25 tl den aşagı degil 2 çocuk nasıl götürelim ?

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir