Kadıköy'ün yeni başkanı Şerdil Dara Odabaşı
 Kadir Toprakkaya

Kadıköy’ün yeni başkanı Şerdil Dara Odabaşı

Kadıköy’ün yeni başkanı Şerdil Dara Odabaşı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Uzun süredir tüm Türkiye’nin gündeminde yerini alan 31 Mart Yerel Seçimleri sonuçlandı. Kadıköy’ün belediye başkanlığı koltuğuna, Cumhuriyet Halk Partisi’nin adayı Avukat Şerdil Dara Odabaşı oturdu. Geçerli oyların yüzde 66’sını alarak seçimi kazanan Odabaşı’nı, yüzde 19 ile Ak Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Özgül Özkan Yavuz, yüzde 12 ile İYİ Parti Kadıköy Belediye Başkan Adayı Emre Kınay takip etti.

DAHA ÇOK KADIKÖY!

Sandıkta yine CHP diyen Kadıköylülerin gözü şimdi seçim vaatlerinde… “Daha çok Kadıköy” sloganı ile çeşitli projeler sunan Şerdil Dara Odabaşı’nın özellikle çevre ve turizm alanındaki projeleri dikkat çekiyor. Sokaklarında, oyun ve etkinlik alanlarında mutluluk saçan çocuklarıyla, huzurlu ve yükü paylaşılan anneleriyle Kadıköy’ü sembol bir ilçe yapmaya kararlı olduklarını ifade eden Odabaşı; “Her yaştan Kadıköylünün ‘Şimdi daha çok seviyorum’ diyecekleri bir Kadıköy’ü gerçekleştirmeye hazırız. Kadıköy’ü güzel kılan her şeyi çoğaltmak için… Gelecek için, mutluluk için, İstanbul için daha çok Kadıköy!” diyerek başlıyor başkanlık sürecine…

Şerdil Dara Odabaşı
ŞERDİL DARA ODABAŞI HAKKINDA…

Şerdil Dara Odabaşı, 12 Kasım 1973’de Şanlıurfa’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı. 2. ve 3. dönem Milletvekili ve Meclis İdari Saymanı Mahmut Odabaşı’ndan başlayarak, aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının bulunduğu Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdi olarak, küçük yaştan itibaren siyasetin içinde yer aldı. Lise yıllarında 1989 yerel seçimleri sırasında Ankara’da SHP Emek Mahalle Temsilciliği’nde çalıştı.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde yüksek öğrenimine başladı. Örgütlenmenin gücüne inanan Şerdil Dara Odabaşı, üniversitelerde parti gençlik kollarının kurulamadığı dönemde, sosyal demokrat gençliği örgütlemek amacı ile kurulan Sosyal Demokrat Üniversiteliler Platformu’nun İstanbul Üniversitesi Temsilciliği’ni ve Genel Başkanlığı görevini yürüttü. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra 3D (Dayanışma, Demokrasi, Değişim) Hareketi olarak bilinen, evrensel sosyal demokrat değerlerinin yaygınlaşması amacıyla kurulan derneğin kuruluşunda görev aldı ve genel sekreterlik görevini yürüttü.

şerdil Dara Odabaşı

1994 yerel seçimlerinde merkez seçim ofisinde görev yapan Şerdil Dara Odabaşı, Oğuz Kaan Salıcı’nın 2011 yılında CHP İstanbul İl Başkanı seçildiği dönemde İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2012 yılında tekrar seçilerek, İl Başkan Vekili ve Seçim Hukuk İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2015 yılında Murat Karayalçın’ın İstanbul İl Başkanlığı döneminde CHP İstanbul İl Sekreteri olarak görev aldı. İl yönetiminde çalıştığı farklı dönemlerde, başta 2014 yerel ve 2015 genel seçimleri olmak üzere seçim hukuk işleri ve kampanya yönetiminde farklı görevlerde bulundu.

Çoğulcu demokrasiye inanan, çağdaş ve katılımcı yönetim anlayışını savunan Şerdil Dara Odabaşı, Türkiye Sosyal Ekonomik Siyasal Araştırmalar Vakfı (TÜSES) üyeliğinin yanı sıra farklı sivil örgütlerle de çalışmalar yürütüyor. 26 yıldır Kadıköy’de yaşayan, Fenerbahçe Kongre Üyeliği de bulunan Şerdil Dara Odabaşı, 1999 yılında kurduğu kendi hukuk bürosunda serbest avukat olarak çalışmakta. Evli ve iki çocuk babası.

Bunu paylaş:
  • 4.8K
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir