Kalamış İncir'de Nuri Şekerciler rüzgarı
 Kadir Toprakkaya

Kalamış İncir’de Nuri Şekerciler rüzgarı

Kalamış İncir’de Nuri Şekerciler rüzgarı
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Anadolu Yakası’nın eğlence hayatına geçtiğimiz aylarda katılan Kalamış İncir’de Nuri Şekerciler ile renkli geceler devam ediyor. Yüksek kaliteli canlı müzik yanında Girit mutfağı lezzetleriyle de konukların öncelikli tercihi olan mekân, her akşam İstanbul’un çeşitli ilçelerinden misafirlere ev sahipliği yapıyor.

Mekanın bir başka özelliği ise işletmecisi. Yaz sezonunda Marmaris’in Orhaniye bölgesinde işletmekte olduğu “İncir” adındaki butik otelin sahibi de olan Hakan Özalp; “Başarımızın tek sırrı var, o da özveri ile çalışıyor olmamız” açıklamasında bulunurken, mekânın konuklarından gelen olumlu tepkiler de onu teyit ediyor.

Nuri Şekerciler
NURİ ŞEKERCİLER’DEN MÜTHİŞ PERFORMANS…

Kalamış İncir’de sahne alan Nuri Şekerciler’in, Özalp’in değindiği özveri kavramına uygun kişiliğiyle sergilediği performans kısa zamanda karşılık bulunca, yılbaşı ertesinde bile mekânın adeta full çekmesinin de yollarını açmış. Yine önceki akşam uğradığımız mekanda içerideki konuklar kadar, yer olmaması nedeniyle rezervasyonu kabul edilemeyen konuk listesi ve iletişim bilgileri vardı. Bu konuklar için bir sonraki akşam gecenin tekrarı düzenleneceği bilgisini öğrendik.

GÜÇLÜ ORKESTRA KATKISI…

Geçtiğimiz gece mekanda tanık olduğumuz performans için Hakan Özalp’in başarısının sırrına kaynak gösterilen unsurlardan biri de orkestra olarak dikkat çekti. Türkiye’nin yetiştirdiği en ünlü keman ustaları arasında gösterilen, pek çok dizi ve filmin müziklerinde keman çalan Sercan Birol, Azerbaycanlı baterist Ruşen Abudullayev, klavyede Cem Uzer ve buzukide Selahattin Birol, konuklara uzun süre unutulmayacak bir gece yaşattılar.

KONUK SANATÇI SEVDA GÜRAY…

Gecede bir de konuk sanatçı vardı. Seslendirdiği “Dilek Taşı” isimli şarkıya çektiği klip ile büyük bir izlenme rekoru elde eden Sevda Güray, Nuri Şekerciler’in davetiyle çıktığı sahnede dört şarkı seslendirerek konuklardan büyük alkış aldı. 

GALATASARAY İKTİSAT VE İŞLETMECİLİK YÜKSEKOKULU MEZUNLARI…

Gecenin konukları arasında Galatasaray İktisat ve İşletmecilik Yüksekokulu 1974 yılı mezunlarından bir grup da vardı. Her yeni yıl başlangıcında buluşmalarını mutlaka gerçekleştiren mezunlar, “İyi ki burayı tercih etmişiz” dedi. Grup üyeleri arasında şu isimler yer aldı: İskender Çimen, Muhteşem Süha Tarçın, Mihriban Simli, İnci Yılmazer, Osman Çotuksöken, Zati Uzuner, Aziz Önderol, Zehra Önderol, Zeki Onar, Nilgün Çelikbaş, aydın Zaloğlu, Muhittin Toycan, Kekik Üçok, Tahir Güneş ve Ahmet Özkan… 

İSTANBUL ERKEK LİSESİ MEZUNLARINDAN 30. YIL KUTLAMASI…

İstanbul Erkek Lisesi 1988 yılı mezunları da mezuniyetlerinin 30. yılını Nuri Şekerciler ile kutlamak için “Kalamış İncir” diyenler arasındaydı. Geçtiğimiz Ekim ayında Beyoğlu Litera’da buluşan grup, “Bundan sonra burası öncelikli tercihimiz olacaktır” açıklamasında bulundu. Konuklar arasında yazar Verda Anıl’ın da bulunduğu gecenin organizasyonunu İlker Ayman yaptı.

Nuri Şekerciler
ŞAŞKINBAKKAL TOLGA HAN DANS OKULU’NDAN SİRTAKİ ŞOV…

Gecenin konukları arasında Şaşkınbakkal Tolga Han Dans Okulu’nda dans öğrenen konuklar da vardı. İşte onlardan ikisi, buzukide Selahattin Birol eşliğinde sirtaki performansı sergilediler. Mekanın diğer konuklarından da büyük alkış alan dansçılara, performansı izleyen dans okulunun sahibi Feray Hanım da tam not verdi.

AYDAN ALKIM, ÖZLEM ÖZKAN VE TUNÇ SALMAN…

Gecenin konukları arasında STORKS Mücevherat Satış Direktörü Aydan Alkım, Özlem Özkan ve Borsa İstanbul’un en yavaş ve buna bağlı olarak sıfır hatayla çalışan rekoru sahibi Tunç Salman da vardı. Nuri Şekerciler’i uzun süre ayakta alkışlayan üçlü, “Kalamış İncir bizim tutkumuz oldu” yorumunda bulundular.

ERTUNÇ CÜNDÜBEYOĞLU’NUN DOĞUM GÜNÜ…

Gecede sinema ve dizi oyuncusu Ebru Cündübeyoğlu’nun ağabeyi Ertunç Cündübeyoğlu da vardı. Su arıtma sistemleri başta olmak üzere sanayi sektöründe çalışan Cündübeyoğlu’nun aynı zamanda doğum günüydü. Aralarında ünlü diş hekimi Dirim Bozok Demir ve Bersan Güney, Halil Güney, Yelda Kadayıfçı, Becen Demir’in olduğu arkadaşları ile oldukça eğlenen Ertunç Cündübeyoğlu’na, Nuri Şekerciler de nice yıllar dileklerini sahneden iletti.

SEVDA GÜRAY, IŞIL ATAY, ŞANSEL UZUN VE FERAY ŞEKERCİLER…

Gecenin solisti Nuri Şekerciler’in konukları arasında yer alan ve seslendirdiği dört şarkı ile geceyi renklerinden Sevda Güray; Işıl Atay ve Şansel Uzun ile birlikte Şekerciler’in eşi Feray Hanım’ın masasındaydı.

ERDOĞAN & ZUHAL TABAK, BERNA SEYHUN…

Gecede önemli bir davete katılmak yerine “Kalamış İncir” diyenler arasında ünlü borsacı Erdoğan Tabak da vardı. Tabak çiftinin konukları ise Modalı Berna Seyhun idi. Berna Hanım’a fotoğraf çekimi sırasında “Moda için ne diyorsunuz?” diye sorduğumuzda, derin bir “Ahhh” işittik.

FİGEN YANIK TEK BAŞINA…

Geceye bayanlar da yoğun ilgi gösterdi. Tek başına, ikili, üçlü, dörtlü gruplar halinde mekanı dolduran bayan grupları içinde yer alan Figen Şahin objektiflerimize gülümserken, diğer iki isim fotoğraf karesinde yer almak istemedi.

Ses renginin büyük usta Cem Karaca’ya çok benziyor olması nedeniyle Cem Karaca hayranlarının da özellikle takip ettiği Nuri Şekerciler, seslendirdiği “Tamirci Çırağı” adlı şarkısı ile gönülleri fethetti…

Bunu paylaş:
 • 65
 •  
 •  
 •  
 •  
 •   
 •   
 •  

One Response to Kalamış İncir’de Nuri Şekerciler rüzgarı

 1. Sevda GÜRAY Ocak 7, 2019 at 12:00 am

  Nuri şekerci muhteşem repertuvarıyla İstanbul’da farklılığını ta kendisi diyorum.
  Beni onurlandırdıkları için çok çok teşekkür ediyorum 💐

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir