Kalamış Rotary'nin Meslek Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu
 Kadir Toprakkaya

Kalamış Rotary’nin Meslek Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu

Kalamış Rotary’nin Meslek Hizmet Ödülleri sahiplerini buldu
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Kalamış Rotary Kulübü’nün 2017 Yılı Meslek Hizmet Ödülleri, Moda Deniz Kulübü’nde düzenlenen törenle sahiplerine verildi. Rotary çevresinin en prestijli ödülleri arasında görülen Meslek Hizmet Ödülleri için belirlenen isimler bu kez çevre ağırlıklıydı. Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, arkeolog-yazar Nezih Başgelen ve gazeteci Gökhan Gültekin Karakaş, Kalamış Rotary’nin ödüllerine layık görülen isimler oldu.

DOÇ. DR. ŞENGÜL AYDINGÜN’E PLAKET…

Bundan 10 yıl kadar önce Küçükçekmece Gölü’nün Avcılar ve Küçükçekmece kıyılarında, İstanbul’un en eski ve en büyük antik limanlarından olabilecek liman ve kent kalıntıları ile fener yapısına rastlanılmasıyla başlayan keşfin kazı başkanlığını yürüten Kocaeli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şengül Aydıngün, gecede plaket ile ödüllendirildi.

Kalamış Rotary Kulübü

ATATÜRK’ÜN İSTİMBOTU “KARTAL”, MÜZE GEMİ OLMALI…

Gökhan Gültekin Karakaş ise gecede yaptığı konuşmada, Ulu Önder Atatürk’ün tarihe geçen “Geldikleri gibi giderler” sözünü söylediği istimbotun bulunuş öyküsünden notlar aktararak; “Kartal İstimbotu, 107 yıldır hayatta kalma mücadelesi veriyordu. Tarihin karanlık sayfalarına gömülmek istemiyordu. Bir buçuk yıl önce onu ilk gördüğümüzde, içinde 20 ton deniz suyuyla birlikte makus kaderini kırmaya çalışıyordu. İstimbotun gelecek kuşaklara da bir sembol olarak kalmasını sağlayabilirsek ne mutlu bize. Nusret nerede? Bandırma Vapuru, Yavuz Zırhlısı’na ne oldu? Hiçbirini koruyamadık. Kartal, müze gemi olmalı” dedi. Ayrıntılar, Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısında yayınlanacak.

Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş

ENGELLİLER DEĞİL, ENGELLEYENLER VAR…

Etkinliğe katılanlar arasında Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği Başkanı Ramazan Baş da vardı. Hayata katkılarından dolayı plaket ile ödüllendirilen Baş, yaptığı kısa konuşmada engellilerin değil, engelleyenlerin ve engellenenlerin olduğunu dile getirerek; “Benim önümdeki 10 santimetrelik bir basamak, sanatı yapmama ve işe gitmeme engel oluyor. Sizin önünüze de 2 metre duvar örseler, siz de aynı şekilde engelli oluyorsunuz. O zaman öncelikle engelleyenlere seslenip, ‘Lütfen şu duvarları kaldırın’ demek istiyorum” mesajı verdi.

Kocaeli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şengül Aydıngün, arkeolog-yazar Nezih Başgelen, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, Kalamış Rotary Kulübü Başkanı Okşan Yücel, su altı program yapımcısı ve gazeteci Gökhan Gültekin Karakaş…

Kocaeli Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şengül Aydıngün ve arkeolog-yazar Nezih Başgelen…

Kalamış Rotary

Kalamış Rotary

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir