Kapadokya Tanıtım Tırı Kadıköy'de!
 Cenay Toprakkaya

“Kapadokya Tanıtım Tırı” Kadıköy’de!

“Kapadokya Tanıtım Tırı” Kadıköy’de!
Decrease Font Size Increase Font Size Text Size Print This Page

Dünyanın en eşsiz rotalarından biri olarak kabul edilen Kapadokya ve Nevşehir bölgesinin tanıtımı için Nevşehir Valiliği’nin talimatı ve Ahiler Kalkınma Ajansı’nın destekleriyle oluşturulan Masallar Diyarı Kapadokya Projesi, Türkiye’yi il il dolaşmaya devam ediyor. Proje kapsamında son teknolojiyle donatılan Kapadokya Tanıtım Tırı, 9-10 Eylül 2017 tarihlerinde Caddebostan sahilinde Kadıköylüleri de eşsiz bir Kapadokya gezisine çıkaracak.

Ahiler Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Vekili Bekir Varol, projenin bölgenin tanıtımına ve turizme hizmet etmek amacıyla başlatıldığını ifade ederek; “Masallar Diyarı Kapadokya Projesi ile Nevşehir bölgesinde yer alan tarihi, doğal ve kültürel zenginliği, Türkiye’nin farklı illerindeki vatandaşlarımıza taşımayı hedefliyoruz. Nevşehir, potansiyel olarak bir dünya şehridir. Onu hak ettiği noktaya taşımak için elimizden gelen tüm çalışmaları yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Kapadokya tanıtım tırı

VR GÖZLÜKLER İLE SANAL TUR DENEYİMİ…

Kapadokya Tanıtım Tırı; İzmir’den Sivas’a, Trabzon’dan Antalya’ya Türkiye’nin dört bir yanında 15 ili gezecek. İstanbul’da 9-10 Eylül 2017 tarihlerinde 13:00-22:00 saatleri arasında Caddebostan sahilinde görülebilecek olan tanıtım tırı, ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunmayı hedefliyor. Kapadokya ve Nevşehir bölgesinin tarihi, turistik alanlarının tanıtımı için özel tasarlanmış olan tırın içinde LED ve plazma ekranlar yer alıyor. Bölgenin özel kameralar ile çekilmiş filmleri, hem bu ekranlardan hem de sanal gerçeklik (VR) gözlükleriyle izlenebiliyor.

kapadokya tanıtım tırı

SÜRPRİZ HEDİYELER ZİYARETÇİLERİ BEKLİYOR…

Sanal gerçeklik teknolojisi ile çekilen filmlerde doğa harikası Peribacıları, Kapadokya bölgesinde yer alan eski uygarlıkların izleri yer alıyor. Ayrıca, Anadolu çömlekçilik sanatının merkezi Avanos ve Avanoslu çömlek ustalarının marifetli ellerinden çömlek yapımının inceliklerini sanki yanlarındaymış gibi görebiliyorlar. Dokuma tezgahlarında yüzyıllardır yaşatılan Anadolu motiflerinin renk canlılığına, tırda yer alan teknoloji dünyası ile adeta dokunma imkanını bulabiliyorlar. Böylece ziyaretçiler, Nevşehir bölgesinin muhteşem doğası ve tarihi alanlarında sanal bir tura çıkabiliyor. Mobil Kapadokya Tırı’nı gezen katılımcılara minik biblolar hediye ediliyor. Ayrıca ziyaretçiler arasında yapılan mini yarışmalarda kazanan ilk üç kişi, 5 yıldızlı otellerde konaklamalı tatil, balon turları ya da safari kazanacak.

Kapadokya tanıtım tırı

Son teknolojiyle donatılan Kapadokya Tanıtım Tırı, 9-10 Eylül 2017 tarihlerinde Caddebostan sahilinde Kadıköylüleri de eşsiz bir Kapadokya gezisine çıkaracak…

Bunu paylaş:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •   
  •   
  •  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir